Netflix’te en çok izlenen içeriklerin listesi
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Netflix’te en çok izlenen içeriklerin listesi

0

Popüler içerik platformu Netflix’te yerli içerikler zenginleşmeye devam ediyor. Netflix Orijinal dizilerinden sonra yakın zamanda yayımlanan Yarına Tek Bilet isimli Netflix Orijinal filmi platformda yerini almıştı. Şimdi ise bir yarışma programı karşımıza çıkıyor ve bu içerik Netflix’te en çok izlenen içerikler listesinde ilk sırada yer aldı.

Acun Ilıcalı, Netflix’te de zirveyi kaptı

Netflix Türkiye’de, Dark bir süredir en popüler içerik olarak karşımıza çıkıyordu. Ancak bu durum Exatlon Türkiye ve Eltilerin Savaşı’nın yayımlanmasıyla değişti. İşte Netflix’te en çok izlenen içerikler…

 

 

1 – Exatlon Türkiye

Listenin zirvesindeki bu yapım, ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı’nın imzasını taşıyor. Survivor benzeri olan bu yarışmada, 18 YouTuber birbiriyle rekabet ediyor. Programın sunuculuğunu ise Orkun Işıtmak üstleniyor. Ünlü YouTuber’lar arasında Hayrettin, Doğan Kabak ve Oğuzhan Uğur gibi isimler yer alıyor.

2 – Eltilerin Savaşı

 Netflix’te en çok izlenen içerikler listesinde ikinci sırada da yine yerli bir içerik görüyoruz. Eltilerin Savaşı; adından da anlaşılabileceği üzere, iki eltinin birbiri arasındaki ilişkisini konu alıyor. Filmin başrollerinde; Gupse Özay, Merve Dizdar ve Ferit Aktuğ’u görüyoruz.

3 – Dark

Netflix’in en popüler dizilerinden biri olan Dark’ın final sezonu bölümleri yayımlandı. Sosyal medyada da çok konuşulan dizinin yeni bölümlerinin platformun kullanıcılarına sunulmasıyla, Netflix’te en çok izlenen içerikler listesinde üst sıralarda yer alması pek de şaşırtıcı değil. Dizinin son sezonu da 8 bölümden oluşuyor.

 

4 – Warrior Nun

Listenin dördüncü sırasında yeni bir Netflix Orijinal dizisi olan Warrior Run‘ı görüyoruz. İlk sezonu 8 bölümden oluşan bu fantastik dizinin konusu; yetim bir genç kızın, şeytan avcısı rahibelerin gizli tarikatına seçilmesi ve süper güçlerini keşfetmesiyle başlıyor.

5 – Karakomik Filmler 2

Karakomik Filmler serisinin ikinci filmi geçtiğimiz günlerde platformda yerini aldı ve bugün Netflix’te en çok izlenen içerikler arasında beşinci sırada kendine yer buldu. Dram ile komedi sentezine dayanan Karakomik Filmler serisi aslında kendi içinde 4 filmden oluşuyor. İlk film, izleyiciler tarafından çok beğenildi demek zor. İkinci film ise henüz birkaç gün önce izleyicilerle buluştu. İki ayrı bölümden oluşan filmin toplam süresi yaklaşık 2 saat oluyor.

 

6 – 365 Gün

Netflix’te en çok izlenen içerikler listesinde altıncı sırada yer alan filmin konusu; bir mafya liderinin, bir iş kadınını kaçırıp hapsetmesiyle başlıyor. Mafya lideri, kadına da kendisine aşık olması için bir yıl süre tanıyor. Polonya yapımı bu filmin IMDB puanı ise 3,8 oldu.

 

7 – Babam

2017 yılında beyaz perdede izleyici karşısına çıkan drama türündeki Babam filmi, Netflix’te en çok izlenen içerikler arasında karşımıza çıkıyor. Filmde; beklemediği bir anda eşini kaybeden adam, batmakta olan konserve fabrikasında yeni çalışmaya başlayan bir kadının yardımıyla engelli oğluna bakmaya çalışır. Filmin başrollerinde ise Çetin Tekindor, Melisa Şenolsun ve Berker Güven karşımıza çıkıyor. Filmin IMDB puanı ise 7,5 oldu.

 

8 – Snowpiercer

Listenin uzun bir süredir içerisinde olan Snowpiercer’ı bugün sekizinci sırada görüyoruz. Dizi dünyanın gelecekte karşılaşabileceği kurgu bir senaryo üzerinde ilerliyor. Dünya buzullarla kaplandığında hayatta kalabilen insanlar dünyanın çevresini dolaşan büyük bir trende yaşıyor. Ancak bir trende birlikte yaşamak teoride düşünüldüğünden daha zor olabilir. Bölümlerin süresi ise yaklaşık bir saat oluyor.
 

9 – Behzat Ç.

Netflix’te en çok izlenen içerikler arasında dokuzuncu sırasında ise Behzat Ç. karşımıza çıkıyor. Dizinin yayımlanmasının üzerinden hayli zaman geçtiğini düşünecek olursak, Netflix’te en çok izlenen yapımlar arasında üst sıralarda yer alması biraz şaşırtıcı diyebiliriz. Öte yandan dizinin hala sosyal medya paylaşımlarına konu olduğunu da söyleyebiliriz.

 

10 – Bumblebee

En popüler içerikler listesinde son sırada, 2018 yılında gösterime giren ve Netflix’te yakın zamanda yayımlanan Bumblebee’yi görüyoruz. Bilim kurgu ve macera türündeki bu yapımın süresi 2 saate yakın olurken, IMDB puanı da 6,8 oldu.

Bonus – Omniscient

Bugün popüler içerikler dışında size önerimiz, yeni Netflix Orijinal dizisi Omniscient oldu. İlk sezonu 6 bölümden oluşan dizinin +18 yaş sınırına sahip olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Dizinin konusu ilgi çekici diyebiliriz. Bir güvenlik şirketi, sinek kadar drone tasarlıyor ve bu cihazlar her bir kişiyi izliyor. Şirket, bu cihazları her şehire ayrı ayrı satıyor. Bu cihazlar tarafından çekilen görüntüler ise ana bilgisayara aktarılıyor. Bir suç işlendiğinde de ceza bu sistem ile kesiliyor. Bu yüzden şehirlerde hakim, savcı ve avukat kalmıyor. Fakat bir cinayet işleri değiştiriyor ve sistemi zorluyor.

Henüz izlemediyseniz, bu diziyi listenize eklemenizi öneriyoruz.

Popüler içerik platformu Netflix’te yerli içerikler zenginleşmeye devam ediyor.

kaynak: https://shiftdelete.net/netflix-te-en-cok-izlenen-icerikler

 

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap