Netflix’in yeni Türk filminden flaş gelişme
 1. Anasayfa
 2. Genel

Netflix’in yeni Türk filminden flaş gelişme

0

Netflix‘in 90‘lar döneminde geçecek ‘96 Yazı filminin ne zaman gösterime gireceği, yayınlanmasına az bir zaman kala ortaya çıktı.


Türkiye’de film stüdyosu kuracağı iddialarıyla gündemde olan Netflix, Türk sinemasına yönelik yatırımlarıyla adından söz ettiriyor. Ülkemizde basit bir yayıncıdan ziyade içerik üretici olarak faaliyetlerine devam eden şirket birçok yerli yapımla karşımıza çıktı. Gençliğe hitap eden yerli dizisi Aşk 101, 90’lar döneminde geçmesiyle kendisini farklı bir konuma taşıdı.
Netflix’in yeni Türk filmi ‘96 Yazı da tıpkı Aşk 101 gibi 90’larda geçecek. Filmle alakalı herhangi bir ek bilgi paylaşılmamıştı, ancak yayın tarihiyle ilgili ipucu ortaya çıktı.

‘96 Yazı, Haziran’da gösterime girecek

Atiye ve Yarına Tek Bilet projelerinde de Netflix ile çalışan tecrübeli yönetmen Ozan Açıktan’ın yolu yine dijital platformla kesişti. Açıktan’ın yönettiği ‘96 Yazı filminin yapımcılığını Kağıttan Hayatlar’da da imzası bulunan OGM Pictures üstleniyor. Filmin ne zaman gösterime gireceği ise, yayın tarihine az bir zaman kala ortaya çıktı.

Netflix, Türkiye’de hayata geçirmeyi planladığı yerli yapımları duyurduğu sayfada ‘96 Yazı’nı Haziran ayında yayınlayacağını açıkladı. Ancak net bir tarih bilgisi paylaşmadı.

‘96 Yazı’nın set gününden bir kare.

1996 Türkiyesinin Yaz aylarını ekranlara taşıyacak ‘96 Yazı gençlik filmi olacak. Türkiye’nin güneyinde 1996’nın yaz aylarında geçen hikaye, rüzgar, kayalık uçurumlar, sonsuz dalgalar arasında aşk ve yaşamla tanışan ve eninde sonunda hüznü de tadacak bir grup gencin hikayesini anlatıyor. Netflix filmin konusunu şu ifadelerle açıkladı:

Her yıl ailesinin yazlığına giden Deniz için bu yıl farklıdır. Artık 16 yaşına girmiş aşka dair yeni duygular ve yeni deneyimler yaşamak istemektedir. Deniz Aslı’ya yakınlaşmaya çalışırken, aynı mahallenin ortalığı kasıp kavuran, son derece yakışıklı ve sportif genci Burak’ın da Aslı’yla ilgilendiğini fark eder. Her karakterin midesinde uçuşan kelebekleri izlerken, aynı zamanda ilk kalp kırıklığına ve ergenliğin başlangıcına şahit olacağız.

Başrolünde Ece Çeşmioğlu’nun yer aldığı ‘96 Yazı filminde başarılı oyuncuya Fatih Şahin, Halit Özgür Sarı, Aslıhan Malbora, Süreyya Güzel ve Kubilay Tunçer eşlik edecek. Yarına Tek Bilet, Kağıttan Hayatlar ve Sen Hiç Ateş Böceği Gördün mü?’den sonra bu, Netflix Türkiye’nin dördüncü orijinal filmi olacak.

kaynak: https://about.netflix.com/tr/news/netflix-ramping-up-investment-in-turkey-with-10-new-exhilarating-projects

 
 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir