Netflix’in parola paylaşım önlemine tepki büyüyor! İşte detaylar
  1. Ana Sayfa
  2. Sinema

Netflix’in parola paylaşım önlemine tepki büyüyor! İşte detaylar

0

Pazar araştırma grubu Kantar’a göre Netflix, 2023’ün ilk çeyreğinde İspanya’da bir milyondan fazla kullanıcı kaybetti.

Parola paylaşımını durdurmak için çalışma yürüten Netflix’in pazar payı düşüşe geçti. Pazar araştırma grubu Kantar’a göre Netflix, 2023’ün ilk çeyreğinde İspanya’da bir milyondan fazla kullanıcı kaybetti.
Netflix, bir milyondan fazla kullanıcı kaybetti

Şubat ayı başlarında Netflix, parolasını diğer kullanıcılar ile paylaşan kişiler için 6,57 dolar ek ücret talep edeceğini açıkladı. Parola paylaşımını tespit etmek için aldığı teknik önlemler ile gündeme gelen şirket, kullanıcıların tepkisini çekti.


Kantar’ın Worldpanel Bölümü küresel içgörü direktörü Dominic Sunnebo, “Bu keskin düşüşün baskıdan kaynaklandığı açık. Çoğu ücretli abone olmasa bile bir milyon kullanıcıyı kaybetmenin Netflix’e büyük bir darbe olduğunu düşünüyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Kantar’ın araştırmasına göre, ilk çeyrekte abonelik iptalleri bir önceki döneme göre üç katına çıktı. İspanya’da kalan tüm Netflix abonelerinin onda biri, ikinci çeyrekte abonelikten çıkmayı planladıklarını söyledi.

Parola paylaşım ile ilgili önlemler, birkaç Latin Amerika ülkesinde kullanıma sunulduktan sonra Portekiz, Kanada ve Yeni Zelanda’da hayata geçirildi. Netflix, 18 Nisan’daki ilk çeyrek kazanç açıklamasında “Haberleri duyurduğumuzda her pazarda bir iptal tepkisi görüyoruz. Kanada’da, ücretli üyelik paylaşımı döneminin başlamasıyla birlikte gelir artışı yaşadık.” dedi.

Netflix’e göre dünya çapında 100 milyondan fazla kişi ödeme yapmadığı bir hesabı kullanıyor. Şirketin bu verileri ülkelere göre ayırmadığını belirtelim.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap