Netflix’in İkinci Orijinal Türk Dizisi Atiye’nin IMDb Puanı Belli Oldu
 1. Anasayfa
 2. Genel

Netflix’in İkinci Orijinal Türk Dizisi Atiye’nin IMDb Puanı Belli Oldu

0
Netflix‘in yeni dizisi Atiye, Netflix aboneleri tarafından bir solukta izlendi. Dizi ve film tutkunları, Netflix’in ikinci Türk dizisini dünyanın en popüler sinema platformu olan IMDb‘ye taşıdılar ve dizinin ilk oylama sonuçları belli oldu. 
 
Buna göre Atiye, pek çok Netfix abonesi tarafından sevilerek izlenmiş durumda. Dünyanın en popüler çevrimiçi dizi ve film platformlarından bir tanesi olan Netflix, Türkiye’de de önemli işlere imza atıyor. Platform 2019 yılının son günlerinde ikinci Türk dizisi olan Atiye’yi aboneleriyle buluşturdu. Dizinin Netflix’te yayınlanmasıyla birlikte özellikle aboneler, Atiye’yi bir solukta bitirdiler ve daha şimdiden olası ikinci sezonu beklemeye başladılar.

Netflix’in ikinci Türk dizisi, yayınlanmasıyla birlikte sadece Türkiye değil, Netflix’in hizmet verdiği tüm ülkelerde izlenmeye başladı. Aslına bakacak olursak bu durum çok daha öncesinden ön görülüyordu çünkü dizi yetkilileri, özellikle de Beren Saat hayranlarının hemen her ülkeden kendilerine ulaştığını ve diziyi merak ettiklerini söylemişlerdi. Şimdiyse Atiye, dünyanın en popüler sinema platformlarından IMDb‘de listelenmeye başladı.

IMDb, tüm dünyadan sinema ve diziseverlerin bir araya geldiği bir platform. Sinema ve diziseverler, vizyona giren ve platformlarda yayınlanan hemen hemen tüm içeriklerle ilgili bilgilere anında erişebiliyorlar. Ayrıca dizi ve filmlerle ilgili puanlama da yapabilen kullanıcılar, böylelikle içeriklerin ne kadar kaliteli olduğunu belirleyebiliyorlar.

Atiye’nin IMDb puanı: 8.0

Atiye, şu an için IMDb’de 4.903 kullanıcı tarafından oylanmış durumda. Oylamaya katılan kullanıcılar, Atiye‘ye 10 ila 1 arasında puan verdiler ve böylelikle Atiye’nin ilk IMDb puanını belirlemiş oldular. Buna göre Atiye, şu an için 10 üzerinden 8 puan almış durumda. Kullanıcıların yüzde 38.7‘si Atiye’ye tam puan verirken, kullanıcıların sadece yüzde 3‘ü Atiye’yi hiç beğenmediklerini beyan ederek 1 puan verdiler.

IMDb, Atiye‘nin aldığı puanları kullanıcıların yaşlarına göre de sınırlıyor. Puanları bu bağlamda incelediğimizde ise 18 yaşından küçük kullanıcıların, Atiye’ye neredeyse tam puan verdiğini görüntüleyebiliyoruz.

 Yaş aralığı 18 ile 29 arasında olan IMDb kullanıcıları ise Atiye’nin genel puanını belirlemişler gibi görünüyor. Çünkü bu yaş grubundaki kullanıcıların Atiye’ye verdiği puan ortalaması 8.2 olarak belirlenmiş durumda. Bu yaş grubunda oy veren kullanıcı sayısı 1.229 olarak karşımızda.
IMDb kullanıcılarının yaş grubu yükseldikçe, Atiye’yi daha az beğendikleri ortaya çıkıyor. Buna göre 30 ile 44 yaş aralığındaki 1.326 IMDb kullanıcısı, Atiye’yi 10 üzerinden 7.8 puanla değerlendiriyor. 45 yaş ve üzerindeki 255 IMDb kullanıcısının Atiye ile ilgili düşüncesi ise 7.1 puan olarak karşımıza çıkıyor.
 
Kaynak: https://www.imdb.com/title/tt10075318/
 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir