Netflix’in Android Sürümüne İçeriklerin Kısmen İndirilmesi Özelliği Geldi
 1. Anasayfa
 2. Genel

Netflix’in Android Sürümüne İçeriklerin Kısmen İndirilmesi Özelliği Geldi

0

Netflix‘in Android sürümüne yeni bir özellik geldi. İçeriklerin kısmen indirilmesini ve yalnızca indirilen kısmın izlenebilmesini sağlayan bu özellik, yakın bir zamanda iOS kullanıcılarının da hizmetine sunulacak. Böylelikle kullanıcılar, daha iyi bir deneyim yaşamış olacaklar.

Dünyanın en popüler çevrimiçi dizi ve film platformu Netflix, Android kullanıcıları için çok önemli bir açıklama yaptı. Şirket tarafından yapılan açıklamalara göre kullanıcılar artık, bir içeriğin belirli bir bölümünü indirerek izleyebilecekler. Bu sayede bir içeriği indirmek için kısıtlı zamanınız varsa, yalnızca indirdiğiniz kadarını izleyebileceksiniz.

Netflix’in Android ekosistemi için geliştirilen mobil uygulamasına sunulan yeni özellik, kullanıcılara nefes aldıracak. Çünkü kısa süre sonra yolculuğa çıkacak olan bir kullanıcı, bu özellik sayesinde Netflix’teki bir içeriğin bir kısmını indirip, bunu çevrimdışı olarak izleyebilecek. Netflix bu sayede, indirmelerin yarıda kalması olayını tarihe gömmüş olacak.
Kısmi indirme özelliği, yakın gelecekte iOS’a da gelecek
Netflix tarafından yapılan açıklamalarda, kısmi indirme özelliğinin bir süre sonra iOS ekosistemine de geleceği ifade edildi. Şirket kesin bir tarih vermemekle birlikte, bu özelliğin birkaç ay içerisinde iOS’ta test edilmeye başlayacağını belirtiyor. Özelliğin iOS’a ulaşması ile tüm Netflix aboneleri, kısmi indirme özelliğini deneyimleyebilecek gibi görünüyorlar.

Bu arada; Netflix’in mobil uygulamalasına gelen kısmi indirme özelliği, uygulamaya yeni bir bölüm eklemiyor. Mevcut sürümlerde yer alan “İndirilenler” bölümünde görülebilecek bu özellik, normal indirme özelliği gibi çalışıyor. İndirme yarım kaldığında ya da durdurduğunuzda ise o içeriğin indirilmiş kısmını yine aynı bölümde görüntüleyebileceksiniz.
 
Kaynak:https://www.vulture.com/article/netflix-partially-downloaded-content-android.html.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir