Netflix’in Abone Sayısında Dikkat Çeken Düşüş
 1. Anasayfa
 2. Genel

Netflix’in Abone Sayısında Dikkat Çeken Düşüş

0
Çevrimiçi dizi ve film platformu Netflix, tarihinde ilk kez abone kaybı yaşıyor. Yapılan açıklamalara göre Netflix, 2019 yılının ikinci çeyreğinde ABD’de 130 bin abonesini kaybetti.


Çevrimiçi ve dizi platformlarından Netflix, son yıllarda ciddi bir kullanıcı sayısına ulaştı. Yayınladığı dizi ve filmlerin tüm dünyada konuşulduğu platform bugün 150 milyondan fazla kullanıcıya sahip. Ancak Netflix, tarihinde ilk kez abone kaybı yaşıyor. Yapılan açıklamalara göre Netflix, 2019 yılının ikinci çeyreğinde Amerika Birleşik Devletleri’nde 130 bin kullanıcısını kaybetti.

Netflix şu ana kadar yerel pazarda da (ABD), uluslararası pazarda da istikrarlı bir şekilde büyümü gösteriyordu. Ancak şirket, ilk kez yerel pazarda abone sayısı düşüşüyle karşı karşıya kaldı. Üstelik Netflix, 2019’un ikinci çeyreğinde uluslararası pazarda da beklenildiği kadar büyümedi. Yapılan açıklamalara göre 2019 yılının ikinci çeyreğinde Netflix, bünyesine yalnızca 2.7 milyon abone eklemeyi başardı. Bu rakam bir önceki çeyrekte ise yaklaşık 5 milyondu.

Konuyla ilgili olarak hissedarlarına bir mektup yazan şirket, abone kaybının tüm bölgelerde olduğunu ancak abonelik ücretinde zam yapılan bölgelerde daha çok abone kaybettiklerini belirtti. 2019 yılının ikinci çeyreğinde beklenilen büyümenin gerçekleştirilemediğini açıklayan Netflix, bu üye kaybının yıllık bazda herhangi bir sorun teşkil etmediğini ve işlerine odaklanarak bu zararı egale edeceklerini belirtti.

Netflix, üçüncü çeyrekte 7 milyon aboneyi bünyesine katmayı planlıyor. Geçtiğimiz yılın aynı dönemine bakıldığı zaman, Netflix’in 6 milyon abone kazandığı görülebiliyor. Şirketin hedefine ulaşıp ulaşamayacağını ise ancak ilerleyen dönemlerde görebileceğiz.

Kaynak: https://comicbook.com/tv-shows/2019/07/17/netflix-loses-subscribers-q2-content-slate/

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir