Netflix’e Beğendiğiniz Sahneyi Geri Alıp Tekrar İzleyebileceğiniz Bir Yenilik Geliyor
 1. Anasayfa
 2. Genel

Netflix’e Beğendiğiniz Sahneyi Geri Alıp Tekrar İzleyebileceğiniz Bir Yenilik Geliyor

0

2018’in son dönemlerinde Marvel hayranları tarafından büyük tepki çeken Netflix, kullanıcıların hoşuna gidebilecek yeni bir özelliği test ediyor.

2019 yılına hiç olmadığı kadar güçlü girmeyi planlayan Netflix, geçtiğimiz günlerde Daredevil’in 4. sezonunu iptal ederek Marvel hayranlarını şok etmişti. Netflix cephesinden gelen son habere göre izleyicileri ikiye bölebilecek enteresan bir özellik test ediliyor.

Gelmesi planlanan özellik şu şekilde işliyor: İzlediğiniz dizinin önemli bir sahnesi son bulduğunda, ekranınızda bir mesaj beliriyor. Bu mesaj size “Bu sahneyi baştan izlemek ister misiniz?” şeklinde bir uyarı sunuyor ve tek tuşla sahne en başa dönmüş oluyor.

Burada kimin bu özelliği niye kullanmak isteyeceği sorusu da insanın aklına gelmiyor değil. Her ne kadar bu özellik tek tuşla kapatılabilecek olsa da zaten 2-3 saniyeyi dahi almayacak bir geri alma işlemi için dizi zevkinin gereksiz bir mesajla bölünmesi insanın canını sıkabilir.

Reddit sayfasında özelliği test eden kullanıcılar, bu yeniliği hiç sevmişe benzemiyorlar. Bununla birlikte sahneyi geri alma özelliğini deneyen diğer kullanıcılardan da olumlu bir geri dönüş alınabilmiş değil. Muhtemelen bu özellik son kullanıcıya ulaşmadan tarihin tozlu raflarına karışacak.

Kaynak : https://www.digitaltrends.com/movies/netflix-testing-instant-scene-replay-feature/

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir