Netflix, Türkiye için Mobil Erişim İzleme Paketini Kullanıma Açtı
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Netflix, Türkiye için Mobil Erişim İzleme Paketini Kullanıma Açtı

0


Netflix‘in, bir süredir test ettiği uygun fiyatlı mobil paketini Türkiye aboneleri için erişime açıldı. Geçtiğimiz ayın sonlarındaki haberde Netflix’in servisi yalnızca mobil uygulama üzerinden kullanan kullanıcılar için yeni bir abonelik paketi test ettiğini bildirmişti. İlk Hindistan’da test edilen Netflix Mobil PaketTürkiye’deki kullanıcılara da sunulmuş durumda.

Mart ayındaki haberde Netflix Mobil Paket‘in Hindistan’daki karşılığının 20 TL olduğunu belirtirken, Netflix’in Türkiye’deki uygun fiyatlı abonelik politikası dahilinde Mobil Paket’in Türkiye fiyatının çok daha uygun olabileceğini söylemiştik.

Netflix’in resmi internet sitesinde Mobil Paket fiatı şu an, 7.99 TL olarak karşımıza çıkıyor.

Netflix’in çevrimiçi bir servis olduğunu ve içerikleri Wi-Fi bağlantısı varken indirip daha sonra çevrimdışı bir şekilde izlemenin mümkün olduğunu düşünürsek servisi yalnızca mobil uygulama üzerinden kullanan kişilerin büyük bir kitle oluşturması normal. 

Netflix’in, uygun fiyatlı bu Mobil Paketi ile pek çok yeni abone kazanacağına kesin gözü ile bakılabilir.

Ayrıca Netflix, bu konuyla ilgili şu bilgilendirmede bulunuyor:

“Netflix’i daha da eğlenceli ve rahat ulaşılır hale getirmek için sürekli yeni yollar aramaya devam ediyoruz. Bu amaçla, Netflix’in mobil cihazlardan daha düşük fiyata izlenmesi ya da daha kısa süreli abonelikler gibi seçenekleri belirli ülkelerde test etmeye başladık. Fakat bu testler herkese açık olmadığı gibi, bu testlerdeki uygulamaları da hiçbir zaman hayata geçirmeyebiliriz.”

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap