Netflix, Sinir Bozucu Bir Özelliği Kapatmayı Test Ediyor
 1. Anasayfa
 2. Genel

Netflix, Sinir Bozucu Bir Özelliği Kapatmayı Test Ediyor

0

Netflix, Sinir Bozucu Bir Özelliği İçin Nihayet Kapatma Seçeneğini Test Ediyor

Netflix, TV başında sık sık uyuyakalanlar için sunmuş olduğu ‘Hâlâ izliyor musunuz?’ özelliği için kapatma seçeneği test ediyor. Testlerin ne zaman tamamlanacağı ve özelliğin kullanıma sunulacağı ise bilinmiyor.

Dünyanın en popüler çevrimiçi film de dizi yayın platformlarından Netflix, geniş içerik kütüphanesiyle abonelerine keyifli zaman geçirmeyi vadederken, sunmuş olduğu özelliklerle de seyir keyfini daha üst kademeye taşımaya çalışıyor. Netflix’in temelde kullanıcı dostu gibi görünen ancak bir o kadar da sinir bozucu olan özellikleri de bulunuyor ve bu özelliklerden biri de ‘Hâlâ izliyor musunuz?’ sorusu.

Eğer Netflix hesabınızda ‘Sonraki bölümü otomatik olarak oynat’ özelliği aktif ise ve bir dizinin iki bölümünü video oynatıcıyla herhangi bir etkileşime girmeden art arda izlediyseniz Netflix, bir sonraki bölümün ikinci dakikasında ekranda “Hâlâ izliyor musunuz…?” şeklinde bir uyarı göstererek izlemeye devam edip etmemek istediğinizi soruyor.

Netflix, özellikle televizyon karşısında sık sık uyuyakalanlar için faydalı gibi görünen bu özelliğin amacını, “Bu soruyu sormamızın nedeni, eğer gerçekten izlemiyorsanız kaldığınız yeri kaybetmemenizi veya gereksiz internet verisi kullanmamanızı sağlamaktır.” şeklinde açıklıyor ve temelde kullanıcı yararına hizmet etmiş oluyor.

Bununla birlikte, herkes Netflix izlerken TV başında uyuyakalmıyor. En sevdiğiniz dizinin yeni sezonunu bir gecede bitirmek için TV karşısına kurulmuş keyif yaparken ekranda bir anda “Hâlâ izliyor musunuz…?” şeklinde bir uyarı çıkması, fazlasıyla sinir bozucu olabiliyor. Özellikle de kumanda tek seferde ulaşabileceğimiz bir yerde değilse…

Bazı Netflix abonelerinin sosyal medya paylaşımları ve The Verge’ün bir Netflix sözcüsüne teyit ettirdiği bilgilere göre Netflix, sinir bozucu “Hâlâ izliyor musunuz…?” uyarısını kapatma seçeneğini test ediyor. Testin bölgesel olarak gerçekleştirildiği düşünüldüğünden kapatma seçeneği herkes için yayınlanana kadar “Hâlâ izliyor musunuz…?” uyarısıyla karşılaşmaya devam edebilirsiniz.

Aslına bakacak olursak Netflix, “Hâlâ izliyor musunuz…?” uyarısı ile karşılaşmamanızın bir yolu olduğunu belirtiyor: Sonraki bölümü otomatik olarak oynat özelliğini kapatmak. Bu sefer de izlediğiniz dizinin bölümleri arasında daima manuel olarak geçiş yapmanız gerekecek.

kaynak: https://www.theverge.com/2020/10/6/21504783/netflix-still-watching-feature-skip-streaming-test-binge

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir