Netflix, Şifre Paylaşımını Engelleme Politikasını ‘Yanlışlıkla’ Küresel Olarak Yayınladıklarını Açıkladı
 1. Anasayfa
 2. Sinema

Netflix, Şifre Paylaşımını Engelleme Politikasını ‘Yanlışlıkla’ Küresel Olarak Yayınladıklarını Açıkladı

0

Netflix, resmi küresel internet sitesinde paylaştığı ‘şifre paylaşımını engelleme’ politikasını yanlışlıkla küresel olarak paylaştıklarını açıkladı. Normalde şimdilik sadece üç ülkede geçerli olacakmış.

Bu haftanın başlarında popüler dizi ve film platformu Netflix, resmi internet sitesinde aynı evde yaşamayan kullanıcılarının hesap paylaşmasını nasıl engelleyeceğine dair bir güncelleme yapmıştı ancak bu bilgiler ivedilikle siteden kaldırılmıştı.

Netflix, bu yaşanan enteresan olayın ardından ilk defa resmi bir açıklamada bulundu. The Guardian platformuna verdiği röportajda Netflix yetkilileri, bu planı ‘yanlışlıkla’ küresel sitede yayınladıklarını duyurdu.

“Bu sistemi şu an için yalnızca Şili, Kosta Rika ve Peru’da devreye sokacağız”

Netflix yetkililerin dediğine göre bu şifre paylaşımını engelleme metodu, sadece Şili, Kosta Rika ve Peru’da devreye sokulacakmış ancak bir ‘yanlışlıktan’ ötürü küresel sitesinin bilgilendirme sayfasında paylaşılmış.

Netflix’in paylaştığı bilgiye göre bir hesabın şifresini paylaşan kullanıcı, hesabın ait olduğu kişinin evindeki Wi-Fi ağına her 31 günde bir bağlanmak zorunda. Aksi takdirde Netflix’e erişimi kısıtlanabilir.

Dediğimiz gibi bu sistem şimdilik sadece 3 ülkede geçerli olacak. Netflix’in bu politikayı küresel olarak yayınlayacağını biliyoruz ancak ne zaman olacağını bilemiyoruz. En azından şimdilik güvendeyiz diyebiliriz…

 

Kaynak:https://thestreamable.com/news/netflix-claims-it-errantly-posted-password-sharing-rules-that-would-block-devices-outside-of-subscribers-homes 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir