Netflix, Redwall kitaplarını film ve diziye uyarlıyor
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Netflix, Redwall kitaplarını film ve diziye uyarlıyor

0

Netflix, Redwall Abbey’de yaşayan farelerin, köstebeklerin ve tavşanların kahramanca maceralarını anlatan popüler Redwall kitaplarını diziye uyarlayacağını duyurdu.

Game of Thrones benzeri dizi, Brian Jacques‘in popüler Redwall kitaplarından uyarlanacak. Ayrıca Netflix, animasyon hayranları için, ilk Redwall kitabına dayanan bir film geliştirmek adına Cartoon Network‘te yayınlanan Perili Bahçe Duvarının yaratıcısı Patrick McHale ile de görüştü.
Netflix Redwall ile aile dostu fantastik film ve dizi yaratacak

The Witcher gibi serilerden çok Redwall romanları, dijital yayın platformu Netflix’e daha aile dostu fantastik filmler ve çizgi dizileri yaratmak için verimli bir zemin sağlıyor.

Macera ve animasyon dolu diziye dair pek fazla bir açıklamada bulunmayan Netflix, yayın tarihi de belirtmedi. Ayrıca uzun metrajlı bir filme diziye uyarlanacak olan Redwall kitaplarının, Netflix ve Penguin Random House Children arasındaki yeni haklar anlaşması sayesinde gerçekleşeceğini belirtelim.

 

Dünya çapında 30 milyondan fazla satan ve dizi ile filme uyarlanacak fantastik roman serisine dair konuşan Penguin Random House Children’dan Kurgu Yayıncısı Ben Horslen;

Bu anlaşmayı duyurmaktan daha fazla mutlu olamazdık. Çok yıllık popüler hikayeler milyonlarca okuyucunun kalbine kazındı ve bu sevilen karakterleri dünyanın dört bir yanındaki ailelerin eğlenmesi için ekrana getirmek adına Netflix ile iş ortaklığı yapmaktan heyecan duyuyoruz.” dedi.

 

kaynak: Netflix, Redwall kitaplarını film ve diziye uyarlıyor – ShiftDelete.Net

 

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap