Netflix, Kendi Reklam Sunucularını Açacağını Açıkladı: Google ve Amazon’a Rakip Olacak!
 1. Anasayfa
 2. Sektörel

Netflix, Kendi Reklam Sunucularını Açacağını Açıkladı: Google ve Amazon’a Rakip Olacak!

0

 

Netflix, reklamcılık sektörüne yeni bir başlangıç yapacak. Şirket, kendi sunucuları ile Google ve Amazon gibi şirketlere rakip olacak.

Dünyanın en popüler çevrim içi dizi ve film platformu Netflix’ten dikkat çeken bir açıklama geldi. Şirket, düzenlediği Upfronts etkinliği sırasında aslında yeni olmadığı ancak yeni bir sektöre giriş yapacağını açıkladı. Netflix’in açıklamasına göre bu yeni sektör, reklamcılık olacak.

Aslına bakacak olursak Netflix, reklamcılık sektörüne çoktan giriş yaptı. Ancak bunu Microsoft iş birliğinde hayata geçirdi. Yapılan açıklamaya göre bu durum değişecek. Şirket artık kendi reklam sunucularını kullanmaya başlayacak. Böylelikle Amazon ve Google gibi sektör devlerine rakip olacak.

Alınan kararın son kullanıcıyı nasıl etkileyeceği belli değil

Netflix

Netflix’in reklamlardan sorumlu ismi Amy Reinhard tarafından yapılan açıklamada, kullanıcılara en iyi deneyimi sunmak için ellerinden geleni yaptıklarını, derin araştırmalar yürüttüklerini söyledi. Ancak Netflix’in kendi reklam sunucularını kurması ile son kullanıcının hayatında neler değişeceği henüz tam olarak belli değil. Genel beklenti, kullanıcılara ve şirketlere daha kişiselleşmiş reklamlar sunulacağı yönünde.

Netflix’in aldığı karar, gelirleri artırma olasılığı açısından çok önemli. Zira Netflix’in 270 milyondan fazla abonesi bulunuyor ve geliştireceği yeni sistemle hem kullanıcıya hem de şirketlere önemli avantajlar sunabilir. 
 
Kaynak: https://techcrunch.com/2024/05/15/netflix-in-house-advertising-technology-platform/
 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir