Netflix Dünya Genelinde İnterneti En Çok Sömüren Uygulama Oldu
 1. Anasayfa
 2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

Netflix Dünya Genelinde İnterneti En Çok Sömüren Uygulama Oldu

0

Yeni bir araştırma raporuna göre Netflix, %15’lik bir pay ile dünya çapında internet bant genişliğinde en fazla alan işgal eden uygulama oldu.

Etrafınızda Netflix abonesi var mı? Ya da soruyu şu şekilde değiştirelim; etrafınızda Netflix abonesi olmayan var mı? Facebook ve Google’ın interneti ele geçirdiğini daha önce pek çok kez duymuşsunuzdur. Fakat gerçek şu ki; interneti Netflix aboneleri ele geçirmiş durumda.

Sandvine tarafından geçtiğimiz Eylül ayının sonlarında yayınlanan bir rapora göre Netflix kullanıcıları, dünya çapında tüm internet bant genişliğinin %15’ini işgal ediyorlar. Sandvine’ın bu istatistiği, Netflix’i internet kullanımının bir numaralı uygulaması haline getiriyor.

İkinci sırada ise internet bant genişliğinin %11.4’ünü işgal etmekte olan YouTube yer alıyor. Bir başka deyişle; ‘Ben televizyon seyretmiyorum.’ diyen yeni nesil, sahip olduğu internet bandının dörtte birinden fazlasını dizi, film ve video izlemek için kullanıyor. Fazla ironik değil mi?

Tüm web taramaları, internet bant genişliğinin %7.8’ini kaplıyor. MPEG transfer akışı ise internette sadece %4.4 bant genişliğine sahip. Peki istatistikleri yalnızca video yayıncıları üzerine odaklarsak ne olur? Netflix’in internetin elektrikli süpürgesi olduğu daha kolay anlaşılır.

Netflix, video yayıncıları içinde dünya genelinde %26.6’lık bir paya sahip. YouTube ise %21.3 ile ikinci sırada yer alıyor. Amazon Prime Video, %5.7 ile üçüncü sırada ve son olarak Twitch, %3.5’lik oranı ile dördüncü sırada yer alıyor.

Kaynak:https://www.cnet.com/news/netflix-is-binge-eating-the-worlds-internet-usage/

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir