Netflix, Çiftler İçin Eğlenceli Bir Ortak İzleme Sözleşmesi Yayınladı
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Netflix, Çiftler İçin Eğlenceli Bir Ortak İzleme Sözleşmesi Yayınladı

0
Sevgilinizle ya da eşinizle ortak bir Netflix dizisi izliyor ancak izlenecek bölümler konusunda sıkıntı yaşıyorsanız ya dizinin kalan bölümlerini tek başınıza izlemeyi ya da partnerinizi sabırla beklemek zorunda kalıyorsunuz. Netflix ise bu sorunu ortak izleme kontratı adını verdiği eğlenceli bir yolla çözmeye karar vermiş.

Kontrat aslında oldukça basit. Çiftlerin ortak bir şeyler izleme konusunda en çok şikayet ettiği sorunlar hedefe oturtulmuş. Listedeki sorunlar partnerleriyle ortak bir dizi izleyenlere oldukça tanıdık gelecektir.

Hükümler ve Koşullar

  1. Uyuya kalmayacağım
  2. Bir şeyler kaçırdığım için diğer kişinin geri sarmasına sebep olacak olan telefonumun dikkatimi dağıtmasına izin vermeyeceğim
  3. Diğer kişi olmadan diziyi izlemeye devam etmeyeceğim
  4. Diziyi izlerken konuşmayacağım
  5. Spoiler verme sınırına yaklaşırsam, diğer kişi ile paylaşmayacağım

Sözleşmede ayrıca henüz yeni bölümleri izlememiş partnere spoiler verme alışkanlığı gibi kötü alışkanlıklara da yer veriliyor. Sözleşmenin üç maddesi de bir şeyler izleme sırasında gerçekleşebilecek rahatsız edici davranışları içeriyor. Yani!! 😉
Netflix, sözleşmenin tanığı olarak da kendisini yerleştirmiş durumda. Tabii ki eğlencelik olan bu sözleşme çiftler arasında sözleşme maddelerine uymama durumunda belirlenecek bir ceza ile daha da eğlenceli hale getirilebilir.
Siz Netflix ortak izleme sözleşmesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce sözleşmeye farklı hangi maddeler eklenebilir. Fikirlerinizi ve düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: https://www.slashgear.com/netflixs-co-watching-contract-helps-partners-form-tv-pact-04586171/

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap