Netflix, Akıllı TV Kullanıcılarının İstediği Özelliği Nihayet Getirdi!
 1. Anasayfa
 2. Genel

Netflix, Akıllı TV Kullanıcılarının İstediği Özelliği Nihayet Getirdi!

0

Netflix, akış hizmetini akıllı TV uygulamalarından izleyenlerin uzun zamandır istediği özelliği nihayet sundu. Artık “İzlemeye Devam Et” listenizde daha fazla kontrole sahipsiniz!

Netflix’teki muazzam içerik miktarından dolayı bir diziye veya filme başlayıp yarım bırakmak nadir yaşanan bir durum değil. Netflix, TV uygulamasında ekranın üst kısmında görünen “İzlemeye Devam Et” listenizden istenmeyen şovu kaldırma seçeneğini uzun bir süredir sunmuyor. Ancak artık TV’nizde bu listeyi düzenleme şansına sahipsiniz.

 

Akış devi, Netflix uyumlu TV’lerdeki İzlemeye Devam Et sırasından dizileri ve filmleri kaldırmak için bir seçenek sundu. Daha önce yalnızca Web ve mobil cihazlarda bu seçenek bulunuyordu.

Artık listeden bir programı seçtiğinizde, programı listeden kaldırmak için “Bu Satırdan Kaldır” seçeneğini göreceksiniz. Eğer programı tekrar bulup izlemeye başlamazsanız, program anında listeden kaldırılacak.

Her zaman mevcut olan İzlemeye Devam Et listesi muhtemelen Netflix’in 222 milyon abonesinin kayda değer bir kısmı için rahatsız edici olsa da, değişiklik temel olarak bir kişi tarafından tetiklenmiş gibi görünüyor.

Netflix, özellik güncellemesiyle ilgili blog gönderisinde Twitter kullanıcısı @RACS040‘tan (veya “Oscar”) gelen, “A) Zaten izlediklerimiz veya B ) İzlemeye niyetimiz olmayan” içeriğin kaldırılabilmesi için “Kaldır” seçeneği isteyen bir Tweet’e bağlantı verdi: “O zaman algoritmalarınız daha iyi önerilerde bulunabilir.

Bu değişikliğin memnuniyetle karşılanacağı kesin olsa da, Netflix’in neden daha dolu bir özelleştirme sunmadığı sorusu varlığını koruyor. “Tekrar İzle” satırında veya “[Sizin] için En İyi Seçimler” satırında nelerin olacağına yönelik bu tür kontrol bulunmuyor. Bu kontrol seviyesi, Netflix’i gerçek özelleştirmeye bir adım daha yaklaştıracaktır.

En azından bu yeni seçenek, “Oscar”ın belirttiği gibi, algoritmayı sevdiğiniz ve sevmediğiniz şeyler hakkında daha akıllı hale getirebilir…

Kaynak:https://www.wilsonsmedia.com/netflix-finally-lets-you-purge-shows-from-continue-watching/.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir