Netflix açıkladı: Reklamlı abonelik beklentileri karşılıyor mu?
 1. Anasayfa
 2. Sinema

Netflix açıkladı: Reklamlı abonelik beklentileri karşılıyor mu?

0

Dünyanın en popüler dijital akış platformlarından Netflix, yeni kullanıma sunulan reklamlı üyelik paketi hakkında soruları yanıtladı. Peki yeni paket beklentileri karşıladı mı? İşte detaylar

Günümüzde Netflix ve Disney+ da dahil olmak üzere çoğu büyük dijital akış platformu, reklam tabanlı abonelik planlarını kullanıma sunmaya başladı. Bu isimler arasından dünyanın en popüler platformlarından Netflix, yakın zamanda kullanıcılara sunulan reklam destekli abonelik planı hakkında açıklamalarda bulundu. 

Netflix, reklamlı abonelik paketinden memnun

An itibariyle reklamlı Netflix planı, Avustralya, Brezilya, Kanada, Fransa, Almanya, İtalya, Japonya, Meksika, Güney Kore, İspanya, Birleşik Krallık ve ABD dahil olmak üzere 12 ülkede kullanıma sunuldu. Netflix’in reklam işinden sorumlu Jeremi Gorman ise, CES 2023 Fuarı kapsamında uygun fiyatlı paketin bugüne dek gösterdiği performansa açıklık getirdi.

Yapılan açıklamada Gorman, dokuz hafta önce gerçekleştirilen lansmandan bu yana reklam destekli plandan memnun olduklarını söyledi. Geçtiğimiz ay araştırma şirketi Antenna tarafından paylaşılan veriler, yeni abonelik planının nispeten yavaş bir ilerleme kaydettiğini bizlere göstermişti. Ancak Netflix, bu verilerin gerçeği yansıtmadığını söylüyor. 

Reklam destekli plana kısaca değinecek olursak, Netflix, tek seferde tek bir 720p HD akışla sınırlandırılan bu paket ile her saat başı 4 ila 5 dakikalık reklam sunuyor. Ayrıca yeni paketin çevrimdışı kullanım için indirme sınırlaması ile geldiğini de belirtelim.

Gorman ise, plan kapsamında ”geleneksel 15 ve 30 saniyelik reklamlara bağlı kalındığını, ancak daha uzun vadede reklam biçimlerinin değişebileceğini” bildirdi. Reklam destekli Netflix paketinin çok yakında ülkemizde de erişime açılması bekleniyor. 

Kaynak: https://variety.com/2023/digital/news/netflix-ad-tier-jeremi-gorman-1235481048/ 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir