Netflix açıkladı: Bir başka Stranger Things dizisi geliyor!
 1. Anasayfa
 2. Sinema

Netflix açıkladı: Bir başka Stranger Things dizisi geliyor!

0

Netflix’in en önemli yapımları arasında gösterilen Stranger Things, animasyon dizisi olarak gelecek. İşte ayrıntılar…

Duffer Kardeşler tarafından yönetmenliği, senaristliği ve yönetici yapımcılığı üstlenilen Stranger Things dizisi için uzun soluklu planlar oluşturuluyor. 2016 yılında izleyici ile buluşan ve 4. sezonuyla birçok rekoru elinde bulunduran dizi için yeni bir proje söz konusu.

Netflix, bir Stranger Things animasyon dizisi geleceğini açıkladı


Netflix’in Stranger Things evreni oluşturmak ve daha fazla içerik çıkarmak istediği daha önceden de biliniyor. Bu konu hakkında ilk resmi açıklama geldi. Dizinin yaratıcıları Matt ve Ross Duffer, bir Stranger Things animasyon dizisi için çalışmalara başladıklarını duyurdu.

Stranger Things animasyon dizisi, yine Netflix’te yayınlanacak. Açıklamada çok fazla ayrıntıya yer verilmezken beklenen animasyon serisinin dizinin final yapmasından sonra sahneye çıkması bekleniyor. Hatta daha önceki bazı sızıntı bilgiler bir oyun ve farklı karakterlere odaklanan aynı evrendeki başka bir dizi olacağını söylüyor.

5. sezonuyla final yapmaya hazırlanan dizi, 4. sezonuyla önemli başarılar elde etmişti. dizi, dördüncü sezonuyla 1,15 milyar saatlik izlenme süresine ulaştı. Sezon, Squid Game’den sonra netflix’in en yüksek izlenmesine ulaşan sezonu oldu. Ayrıca Stranger Things, Netflix’te en çok izlenme süresine ulaşan İngiliz yapımı konumunda.

 
Duffer Kardeşler, dizinin başarısının ardından geçtiğimiz yıl kendilerine ait bir stüdyo kurdu. “Upside Down Pictures” ismindeki stüdyoda çekimlerini yapmak isteyen kardeşler, geçtiğimiz yaz aylarında Stranger Things spin-off ‘larının geleceğini söylemişti. Öte yandan 5. ve final sezonunun çekimlerine Mayıs ayında başlanacak. Gelen bilgilere göre sezon 2024 yılında yayınlanacak.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir