Netflix, 30’dan fazla ülkede fiyatları düşürüyor: Hangi ülkelerde indirim yapılacak?
 1. Anasayfa
 2. Sinema

Netflix, 30’dan fazla ülkede fiyatları düşürüyor: Hangi ülkelerde indirim yapılacak?

0

The Wall Street Journal’a göre akış devi Netflix 30’dan fazla ülkede abonelik ücretlerini düşürüyor. Amaç daha fazla abone kazanmak. İşte haberin detayları…


The Wall Street Journal’ın haberine göre Netflix, ABD, Kanada ve Avrupa’nın büyük bölümü dışında, 30’dan fazla ülkede abonelik fiyatını düşürüyor. Bu indirimlerin yalnızca belirli Netflix paketlerini etkilediği, ancak bazı lokasyonlarda abonelik fiyatının yarıya yarıya düşeceği belirtiliyor.

Netflix sözcüsü Kumiko Hidaka, şirketin bazı ülkelerdeki abonelik paketi fiyatlarını “güncellediğini” doğruladı ancak hangi ülkeler olduğunu belirtmedi.

BBC’ye göre bir Netflix sözcüsü, “Her zaman üyelerimizin deneyimini iyileştirmenin yollarını araştırıyoruz. Belirli ülkelerdeki planlarımızın fiyatlarını güncellediğimizi doğrulayabiliriz” dedi.

HANGİ ÜLKELERDE FİYAT İNDİRİMİ VAR?


Journal’ın haberine göre fiyat indirimi alması beklenen ülkelerden bazıları Yemen, Ürdün, Libya, İran, Kenya, Hırvatistan, Slovenya, Bulgaristan, Nikaragua, Ekvador, Malezya, Endonezya, Tayland ve Filipinler. Bazı kaynaklarda ise indirimlerin Bosna Hersek, Sırbistan, Arnavutluk, Kuzey Makedonya ve Slovakya için de geçerli olacağı belirtiliyor.

Bu yeni karar Netflix’in Kanada, Yeni Zelanda, Portekiz ve İspanya’daki şifre paylaşımdan daha fazla para kazanma planlarını açıklamasından haftalar sonra geliyor. Yeni kurallara göre, abonelerin, aboneliklerini kullanan ve “birincil” hanelerinin dışında yaşayan herkes için fazladan ödeme yapması bekleniyor.

Netflix eş CEO’su Greg Peters ocak ayındaki bir konuşmasında fiyat değişikliklerini ima etmişti. Peters, “Farklı fiyat noktalarında uygun değeri sunmaya çalışırken dünya çapında daha fazla üyeye hizmet vermeye çalışıyoruz. Dünya çapında derinlemesine nüfuz edemediğimiz ülkelerde insanlar var” demişti.

190’dan fazla ülkede faaliyet gösteren Netflix, Amazon, HBO ve Disney gibi rakiplerinin artan rekabetiyle karşı karşıya.

Netflix’in yayında olduğu 16 yıl boyunca fiyatlarını düşürmesi son derece nadir görülen bir durum.

 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 1
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir