MySpace’e 12 Yıl Boyunca Yüklenen Müzikler ve Dosyalar Kayboldu
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

MySpace’e 12 Yıl Boyunca Yüklenen Müzikler ve Dosyalar Kayboldu

+ - 0

2003 yılı ile 2015 yılı arasında MySpace’e yüklenen müziklerin kaybolduğu açıklandı.

Belli bir yaş grubunun ilk sosyal medya deneyimlerinden olan MySpace’teki müzik bağlantıları bir süredir çalışmıyordu. Şirket bu konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada sorunun üzerinde çalıştıklarını açıklamıştı.

Firmanın sunucularını taşıma sürecinde yaşanan problemde, son üç yıldan önce yüklenen video, resim, ses dosyası gibi içerikler tamamen kaybolmuş durumda.

Firmanın sunucularını taşıma sürecinde yaşanan problemde, son üç yıldan önce yüklenen videoresimses dosyası gibi içerikler tamamen kaybolmuş durumda. 

MySpace’den yapılan açıklamada bu sorundan dolayı özür dilendi ve kişilerden yedekleme kopyalarını korumaları istendi. Ayrıca kullanıcıların daha fazla bilgi almaları için Veri Koruma Ofisi’nden Dr. Jana Jentzsch’le irtibata geçebilecekleri açıklandı.

Görünüşe göre MySpace’te dosyaların yedekleri bulunmuyor.

Bir gün benzer bir şey Facebook, InstagramTwitter gibi platformların da başına gelebilir. Internet Archive her ne kadar “internetin yedeğini” alsa da verilerinizi kendinizin de saklaması ve sosyal medyaya güvenmemeniz en doğrusu.

Kaynak:   https://boingboing.net/2019/03/17/facebook-is-next.html

MySpace

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap