MÜJDE!!!! KASKOSU OLMAYAN AMA BUNU YAPANIN HASARI ÖDENECEK
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

MÜJDE!!!! KASKOSU OLMAYAN AMA BUNU YAPANIN HASARI ÖDENECEK

0

Otomobil ya da evinde zarar gören ancak sigortası bulunmayanlar, bağlı bulunduğu itfaiye müdürlüğünde hasar tespiti yapıp kaymakamlıktaki Afet Bürosuna başvuru yapabilecek…

Son günlerde ülkemizde ‘tabii afet’ sayılabilecek yağışlar sıklaştı. Bu yağışların sebebine dair çeşitli açıklamalar geliyor. Süper Hücre olarak adlandırılan olayın sonucunda geçtiğimiz perşembe günü ev, araç ve yollarda yüz milyonlarca liralık zarara yol açan şiddetli yağmur ve dolu ile sarsıldık. Birçok ev ve işyerlerinin çatılar uçtu,  ceviz büyüklüğündeki dolu parçaları araçların camlarını, farlarını kırdı; kaportalarında onlarca çukur oluşturdu.Araçları ve evi sigortasız olanlar kara kara düşünürken, imdada devletin eli yetişti. İl ve ilçe itfaiyeleri ile belediyelerde afet masaları tahsis edildi. Buralara başvuran ve evi ya da aracı hasar gören vatandaşlar zarar tespiti yaptırmaya başladı. Tespit yaptıranlar, devletin yapacağı açıklamanın ardından zararlarını tazmin edebilecekler.

İNCİRLİ KÖPRÜSÜ’NDE ŞİDDETLİ YAĞIŞ NEDENİYLE OLUŞAN SELDEN BİR VATANDAŞ YÜZEREK KURTULDU. (İSMAİL COŞKUN/İSTANBUL-İHA)

 

Tüketici Başvuru Merkezi (T.B.M) Başkanı Aydın Ağaoğlu “Sigortası olmayanların zararı normal şartlarda tazmin edilmez. Ancak olumlu gelişme şu ki, belediyelerde ve itfaiyede ilgili birimler oluşturulmuş, zararın boyutu belirleniyor. Bu da devletin mağduriyetlerin tespitinden sonra harekete geçeceğini gösteriyor. Vatandaşlar hiç vakit kaybetmeden zararlarını tutanakla kayıt altına alsınlar. Devletten gerekli açıklama bekleniyor” dedi.

 

DOLUDAN ZARAR GÖRENLER SIRAYLA NE YAPMALI?

1- Daireniz sigortalı değilse, ikamet adresinizin  bulunduğu mahalledeki itfaiye müdürlüğünü arayarak zabıt tutulmasını isteyebilirsiniz. İtfaiye müdürlüğünün tutacağı zapta dilekçe ve daire fotoğraflarını ekleyerek, yine bağlı bulunduğunuz kaymakamlığın Afet Bürosuna başvuru yapmanız gerekiyor.

2- Kaskosu olmayan araçlar yine önce itfaiye, sonra kaymakamlık afet bürosuna müracaat edebilir.

 

 

Yazar Hakkında

Gerçek bir teknoloji bağımlısı olan Halim ; yazılım dünyası , oyun ve film sektörüne de ilgili. Genel olarak teknoloji ve bilim ile uğraşmayı sever. Elektronik cihazlar ile başlayan serüveninde Network Dizayn ekibi ile beraber ilerlemekte.

Yorum Yap