1. Ana Sayfa
  2. Sağlık ve Yaşam

Motorine İndirim Bekleniyor – 10 Ağustos

Motorine İndirim Bekleniyor – 10 Ağustos
0

Motorine ‘Sağlam’ İndirim Bekleniyor: Depo, 52 TL Ucuza Dolacak!

Sektör kaynaklarının iddialarına göre motorine indirim gelecek. Bu gece yarısı itibarıyla geçerli olacak indirim, pompa fiyatlarına doğrudan yansıyacak.

Brent petrol fiyatları ile döviz kurlarındaki oynaklık, araç sahibi vatandaşların akaryakıt fiyatlarını yakından takip etmesine yol açtı. Şimdiyse dizel araç sahiplerini ilgilendiren bir gelişme yaşandı. Sektör kaynaklarından edinilen bilgiye göre motorine indirim yapılacak. Bu gece yarısı itibarıyla geçerli olacak indirim, pompa fiyatlarına doğrudan yansıyacak.

Sektör kaynaklarının iddialarına göre motorin, bu gece yarısı itibarıyla 1,05 TL ucuzlayacak. Böylelikle 50 litrelik ortalama bir deponun maliyeti, 52,5 TL düşmüş olacak. Benzin ve LPG grubunda ise indirim veya zam yönünde herhangi bir beklenti oluşmadı. Peki motorindeki indirim beklentisi gerçek olursa; fiyatlar nasıl değişecek?

Büyükşehirlerdeki motorin fiyatları nasıl değişecek?

  • İstanbul: 22,29 TL
  • Ankara: 22,40 TL
  • İzmir: 22,42 TL

Fiyat hesabını Shell üzerinden yaptığımızı, piyasa serbestisi nedeniyle fiyatlarda birkaç kuruşluk oynama olabileceğini belirtelim.

 

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap