Minik Afacan 2021 Renault Twingo Electric Satışta – İşte Fiyatı

En mini tasarımıyla dikkat çeken 2021 Renault Twingo Electric modelinin satışı başlatıldı. 2021 Renault Twingo Electric satış fiyatı nasıl? Özellikleri neler?

En mini tasarımıyla dikkat çeken 2021 Renault Twingo Electric modelinin satışı başlatıldı. 2021 Renault Twingo Electric satış fiyatı nasıl? Özellikleri neler?
En mini tasarımıyla dikkat çeken 2021 Renault Twingo Electric modelinin satışı başlatıldı. 2021 Renault Twingo Electric satış fiyatı nasıl? Özellikleri neler?2021 Renault Twingo Electric, aylar önce ilk gösterimle karşımıza çıkmıştı. İlk gösterimde aracın çok fazla bir detayı açıklanmamıştı ve en önemlisi de seri üretime giriş ve satış konuları tam olarak belli olmamıştı.

Pandemi etkisinin de ortaya çıkmasından sonra yeni nesil elektrikli otomobilin çıkış tarihinin ertelendiği duyurulmuştu. Bu belirsizlik içerisinde ne zaman geleceği merak edilen 2021 Renault Twingo Electric modeli sonunda satışa çıktı. Mini minnacık bir tasarım ve elektrikli motoruyla dikkat çeken yeni aracın özelliklerine daha yakından bakalım.

2021 Renault Twingo Electric ile Farklı Bir Deneyim

Tam bir şehir içi aracı olan Twingo, çok küçük bir araç ve tek kapı olarak tabir ettiğimiz düzene sahip. Karşılaştırmak istersek aklınıza direk olarak eski kasa Nıssan Micra modelleri gelsin. O kadar küçük bir araçtan söz ediyoruz.

Mini boyutlarıyla şehir içi kullanımları için harika bir alternatif olan 2021 Renault Twingo Electric, motor kısmında da küçük bir elektrik motoruyla geliyor. 81 beygir gücü olan bu mini motor, 135 km/s maksimum hıza kadar çıkabiliyor.


Burada küçük boyutların kullanılmasının avantajları da bir hayli fazla. Daha hafif ve küçük kasa sayesinde menzil biraz daha artırılabilmiş ve 0’dan 50 km/s hıza hızlanma değeri 4 saniyeye kadar düşürülmüş. Tabii ki bunda 160 Nm torkun etkisi de büyük oranda hissediliyor.

50 km hızı geçtikten sonra ise süreler çok artıyor. 0 dan 100 km hızlanma süresi 12.9 saniye ama tabii ki bu seri bir performans aracı değil. Haliyle hızlanma değerlerinin çok bir önemi yok. Asıl önemli olan menzil performansı.

Menzil konusunda 275 km gibi iddialı bir değer var ki böyle bir araç için gayet iyi bir menzil süresi. Her şey çok iyi ama 2021 Renault Twingo Electric için önemli olan konulardan biri olan şarj durumuna da bakalım.Eğer 22 kW değerinde bir kaynak desteğiyle beraber şarj yaparsanız, o zaman araç 30 dakika içerisinde 80 kilometrelik bir mesafe kazanıyor ama 7.4 kW gibi bir standart ünite kullanırsanız bu süre 4 saate kadar çıkıyor. Aracın maksimum desteklemiş olduğu kaynak desteği 22 kW.


Intens, Zen ve Life paketleriyle 3 farklı donanım seçeneği sunan 2021 Renault Twingo Electric serisinin fiyatı ise 21.350 Euro olarak açıklandı. Bu başlangıç fiyatı ve şimdilik Fransa için geçerli. Aracın diğer ülkelerde yer alacağı tarih net değil.

kaynak: https://www.otodunya.com/minik-afacan-2021-renault-twingo-electric-satista-iste-fiyati-166494.html

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yorum yazarak bir çiçek'de siz dikin.

Google tarafından büyük ümitlerle geliştirilen, daha sonra da tarihin tozlu sayfalarına terk edilen uygulamalar listesine, yeni ve tanıdık bir isim daha ekleniyor.

Google, Bir Uygulamasının Daha Fişini Çekmeye Hazırlanıyor

"Ford ve Volkswagen, Türkiye'ye 800 Milyon Euroluk Yatırım Gerçekleştirecek"

Ford ve Volkswagen’den Türkiye’ye 800 Milyon Euroluk Yatırım