Milli Muharip Uçağı” Fransa’da görücüye çıktı

Türk Havacılık ve Uzay Sanayi AŞ (TUSAŞ),Milli Muharip Uçağı’nın birebir modelini ilk kez Paris Havacılık Fuarı’nda sergiledi.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayi AŞ (TUSAŞ),Milli Muharip Uçağı’nın birebir modelini ilk kez Paris Havacılık Fuarı’nda sergiledi.

Bu yıl 53. düzenlenen dünyanın en büyük havacılık ve uzay fuarlarından Paris Havacılık Fuarı’nda, TUSAŞ’ın ana yüklenicisi olduğu ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin ihtiyaçlarını karşılamak üzere yürütülen Milli Muharip Uçağı’nın birebir modeli yer aldı.

 TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil, AA muhabirine, “Milli Muharip Uçağı’nı ilk kez Paris’te tanıttık. Bu Avrupa’nın en iyi savaş uçağı olacak.” dedi. Uçağın ilk uçuşunun 2025’te gerçekleşeceğini ifade eden Kotil, bu uçağın beşinci nesil ve F35 ayarında bir uçak olduğunu belirtti.

Milli Muharip Uçak projesinin tanıtıldığı açılış etkinliğine havacılık sektörünün temsilcileri ve basın mensupları büyük ilgi gösterdi. AA

Kaynak: https://www.haberturk.com/milli-muharip-ucagi-fransa-da-gorucuye-cikti-2494009-ekonomi

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yapay Zeka, Bir Sanatçının Yarım Kalan Bestesini Ölümünden 115 Yıl Sonra Tamamladı

Son Dakika! Bakan Selçuk açıkladı! 55 ilaç daha geri ödeme listesine alındı