Milli ATM’den Ehliyetinizi Alabileceksiniz!
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

Milli ATM’den Ehliyetinizi Alabileceksiniz!

+ - 0

Tamamen Türk mühendislerince geliştirilen yerli ve milli ATM, tam 140 farklı işlemi bir oturumda gerçekleştirebiliyor. Üstelik bu ATM’lerden, 1 dakikada ehliyet alabiliyor ve devlet kurumu ödemelerinizi de hızla yapabiliyorsunuz.

TÜBİTAK ve Ekonomi Bakanlığı’nın desteğiyle geliştirilen bu ATM, görüntülü arama ve müşteri hizmetleri desteği de verebiliyor, ayrıca otobüs abonman kartlarınızı da dolduruyor. Tüm bankacılık işlemlerinin yapıldığı ATM, bir dakika içinde ehliyetinizi de hazırlayarak size teslim edebiliyor.


Elektronet firmasının ürettiği ATM’ler için onlarca ülke sipariş sırasına girdi bile. Firmanın İcra Kurulu Başkanı ATM’lerle ilgili olarak ABD, Birleşik Arap Emirlikleri, İngiltereAlmanyaMalta ve Gana‘ya ATM ihraç etmeye başladıklarını ve teknolojiye 20 milyon dolar yatırım yaptıklarını ifade etti.

 

İcra Kurulu Başkanı Can Yanyalı, Ekonomi Bakanlığı’nın milli ATM teknolojisine büyük ilgi gösterdiğini, en kısa zamanda kamu bankaları başta olmak üzere devlet kurumlarının yerli ATM’nin kullanımına destek olacağını da söylüyor. Yanyalı, ATM’lerin 6 ay içinde hizmet vermeye başlayabileceğini de söyledi.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap