Milas Belediye Başkanı’ndan Korkutan Açıklama: Yangın, Termik Santrale Dayandı [Video]

Kısa süre önce resmi Twitter hesabından yeni bir video paylaşan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, halihazırda devam etmekte olan orman yangınının Kemerköy'de bulunan termik santrale dayandığını belirtti.

Kısa süre önce resmi Twitter hesabından yeni bir video paylaşan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, halihazırda devam etmekte olan orman yangınının Kemerköy‘de bulunan termik santrale dayandığını belirtti.

Geride bıraktığımız bir haftadır Türkiye, deyim yerindeyse yangınla yatıp yangınla kalkıyor. Manavgat, Marmaris, Milas derken özellikle güney kıyılarımız, ardı ardına gelen yangın haberleri nedeniyle adeta adını duymaya korktuğumuz yerler haline geldi. Dahası, yangının Milas‘ta bulunan termik santrale doğru ilerlemesi, durumu daha da korkutucu hale getirdi.

Geçtiğimiz saatlerde sizlerle paylaşmış olduğumuz bir haberde söz konusu termik santralin yönetiminin risklere karşı her türlü tedbirin alındığını açıkladığını ve santrallerin en azından şimdilik güvende olduğunu söylediğini aktarmıştık. Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ise kısa süre önce “16.54Alevler termik santrale dayandı…” ifadeleriyle paylaşmış olduğu video ile tüm endişeleri geri getirdi. Konuyla ilgili olarak aktarılan bilgilere göre termik santralde bulunan işçiler tahliye edilmiş durumda.

Yangının Milas’taki termik santralin dibine kadar geldiğini gösteren video

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Günümüz dijital dünyasında görselleri düzenlemek hepimiz için büyük bir önem taşımaktadır. Sosyal medyada ve iş hayatında kişisel diğer sebeplerden ötürü fotoğraf düzenlemelerini yapabileceğiniz PhotoScape, basit ve kullanışlı arayüzüyle kullanıcılara birçok farklı türde imkan sağlıyor. Gelin bu özellikleri hep birlikte inceleyelim.

PhotoScape Kullanarak Fotoğraflarınızda Yapabileceğiniz Değişiklikler

Muğla'daki termik santrale sıçrayan yangın kontrol altında. Peki bu yangın ya nükleer santralde çıksaydı? Bu santral de şu an inşaatı devam eden Akkuyu Nükleer Santrali olsaydı ne olurdu?

Çernobil Yükleniyor: Termik Santraldeki Yangının Benzeri Akkuyu Nükleer Santrali’inde Yaşansa Ne Olur?