Microsoft’un Windows 10 Cloud PC’si Önce Göründü, Sonra Kayboldu
 1. Anasayfa
 2. Genel

Microsoft’un Windows 10 Cloud PC’si Önce Göründü, Sonra Kayboldu

0

Windows 10‘un PC-as-a-Service olarak adlandırabileceğimiz bulutta sanal bilgisayar hizmetinin bu yaz hizmete girmesi bekliyor

Microsoft‘un internet üzerinden sanal Windows 10 bilgisayar hizmeti verme planları açıklandığından beri birçok kullanıcı bunun nasıl bir servis olacağını merak ediyor ve bilgi edinmeye çalışıyor.

 
Ancak firma şimdiye kadar bu konudaki sessizliğini korudu. Şimdiyse Windows Latest’ın haberine göre, kısa bir süre için de olsa, Microsoft’un web sitesinde Cloud PC destek sayfası görüldü. Her ne kadar sayfa yayından kalmış olsa da, bu gelişme servisin bu yaz hizmete gireceği konusundaki dedikoduları artırdı.

Temelde, Microsoft’un Bulut PC‘si, kullanıcıların Windows 10 masaüstü ve Office 365 yazılımına, kendi cihazlarını sadece bir terminal olarak kullanarak uzaktan erişmelerine olanak tanıyacak. Hizmet, müşterilerden kullanıcı başına sabit bir ücret alınacağı için kaynak tüketimine dayalı ücretlendirilen Windows Sanal Masaüstü‘nden farklı olacak. Şubat ayında, Microsoft’un her biri farklı bir performans ve depolama kapasitesi düzeyi sunan, müşterilerinin aralarından seçim yapabileceği birkaç farklı “hizmet planı” sunacağı ortaya çıkmıştı. Bu tür bir hizmet özellikle kurumların teknoloji maliyetini çok büyük ölçüde düşürecek gibi görünüyor.

 

kaynak: https://www.windowslatest.com/2021/05/11/windows-10-cloud-pc-upgrade-support-page-goes-live-ahead-of-launch/

 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir