1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

Microsoft’un internet tarayıcısı kullanım oranını artırmaya çalışıyor

Microsoft’un internet tarayıcısı kullanım oranını artırmaya çalışıyor
0

Microsoft‘un internet tarayıcısı kullanım oranını artırmaya devam ediyor. Microsoft Edge popüler internet tarayıcısı olarak çalışmalarına devam ediyor.

 Araştırma şirketi Netmarketshare, internet tarayıcılarının pazar paylarını gösteren istatistikleri yayınladı.
Paylaşılan veriler Microsoft Edge‘in dünyanın en popüler tarayıcıları listesinde Google Chrome‘un ardından üçüncü sırayı kaptığını gösteriyor.

Şirket Microsoft Edge’in popülerlik kazanmaya devam ettiğini ve artık “diğer tarayıcıları yüklemek için kullanılan tarayıcı” olarak kabul edilemeyeceğini belirtiyor.

2020 Nisan internet tarayıcılarının pazar payları

Tarayıcı segmentinde uzun zamandır Chrome açık ara farkla lider konumda. Google’ın web tarayıcısı 2020 Nisan ayı sonu itibarıyla pazarın %68.06’sini elinde bulunduruyor.
Dördüncü sırada yer alan Microsoft Edge ise cihazların %6.44’unda kullanılıyor. Daha önce ikinci olan Mozilla Firefox ise %8.21 pazar payıyla ikinci sıralamada devam ediyor.

 

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap