Microsoft’un Güncellemesi, Bazı Soruları Çözerken Yeni Bir Sorun Yarattı!

Windows 10’un bitmek tükenmek bilmeyen yazıcı sorunları yine başrolde: Windows 10 için yayınlanan son güncelleme, bir sorunu çözerken yeni bir sorun yarattı!

Windows 10’un bitmek tükenmek bilmeyen yazıcı sorunları yine başrolde: Windows 10 için yayınlanan son güncelleme, bir sorunu çözerken yeni bir sorun yarattı!

 

Microsoft, PrintNightmare olarak adlandırılan güvenlik açıklarının sonuncusunu Eylül ayı güvenlik güncellemesi ile kapattığını söylese de, yayınlanan yama bu sefer de sistem yöneticilerini üzen başka bir yazdırma sorununu ortaya çıkarmış gibi görünüyor.

 

Windows sistem yöneticileri forumlarda bu güncellemeyi yükledikten sonra ağ yazıcılarından baskı alamamaktan şikayet etmeye başladılar. Yama ile kapatılan açıklar fidye yazılımı çeteleri tarafından kötüye kullanılarak sisteme sızmaya imkan verme potansiyeline sahipti. Evet, bu yama ile bu tehlikenin önüne geçildi ancak bu sefer de bazı kullanıcılar yazıcıları ile ilgili sorun yaşamaya başladılar. Microsoft’un bu konudaki önerisinin ve çözümünün ne olacağa merakla bekleniyor.

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yorum yazarak bir çiçek'de siz dikin.

21’inci yüzyılın en büyük bilimsel gizemleri

Pek çok üst seviye Windows kullanıcısı için altın değerinde olan Power Toys paketi, Windows 11 ile birlikte çok daha kolay erişilebilir hale gelecek...

Windows 11 İçin Yenilenen Power Toys, Büyük Bir Sürprizle Gelecek!