Microsoft’un bir sonraki işletim sistemi nasıl olabilir? Windows 11X konsepti bazı fikirler veriyor
 1. Anasayfa
 2. Windows

Microsoft’un bir sonraki işletim sistemi nasıl olabilir? Windows 11X konsepti bazı fikirler veriyor

0

Yeni bir Windows 11X konsepti Microsoft’un bir sonraki işletim sisteminin neye benzeyeceği, daha doğrusu nasıl görünmesi gerektiği hakkında ipuçları veriyor.

Windows 10X‘i hatırlıyor musunuz? Sızdırılan bu işletim sistemi prototipi yaşlanan Windows 10’a birkaç ilginç fikir getirecek ve Surface Neo gibi bir dizi yeni cihaz form faktörünü ateşleyecek gibi görünüyordu. Ancak Microsoft, Windows 10X‘i 2021’de iptal etti, bazı tuhaflıklarını ve özelliklerini ise iyi ya da kötü Windows 11‘e ulaştırdı. Şimdi yazılım devi yeni nesil bir Windows sürümü üzerinde çalışıyor. Adını veya özelliklerini bilmiyoruz. Ancak bu durum, meraklıların Windows 12 veya 11X‘in neler getirebileceğini hayal etmelerini engellemiyor.
İnternette yayınlanan yeni konsept videosunun mimarı AR 4789, Windows 11’in var olan özelliklerini radikal dokunuşlarla değiştirmeyi hedeflemiş. En büyük değişiklik Başlat menüsünde görüyor. Videoda görülen Başlat menüsünün çalışması şu andaki Windows 11 Başlat menüsünden daha kullanışlı görülüyor.

Windows 11X” adı verilen bu konsept, widget’ları kullanıcıların onları kullanma olasılığının en yüksek olduğu alana yerleştirmenin yanı sıra, masaüstüne taşınmasına izin vermeyi de öngörüyor. Ayrıca hızlı ayarlar, bildirimler için hızlı eylemler ve kompakt bir Dosya Gezgini içeren birleşik bir bildirim merkezi de bulunuyor.

Elbette bunun gibi videoların yaklaşan Windows yükseltmesiyle bir ilgisi yok, ancak kullanıcıların Microsoft’un gelecekteki yükseltmelerde neleri dikkate almasını istediklerini gösteriyor. Şirket bu tür konseptlerden birkaç fikir ödünç alabilir ve Windows 11’i geliştirip daha ilgi çekici bir ürün sunabilir.

Kaynak:https://www.neowin.net/news/this-windows-11x-concept-envisions-microsofts-next-generation-operating-system/ 

 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir