Microsoft’tan Windows 11’in çıkış tarihi için büyük ipucu
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Microsoft’tan Windows 11’in çıkış tarihi için büyük ipucu

0

Microsoft’un yeni işletim sistemi Windows 11, kısa süre önce düzenlenen etkinlikte tanıtıldı. İddiaya göre çıkış tarihi ipucu olarak verildi.

Windows 10 ile bugüne kadarki en iyi deneyimi kullanıcılara sunan Microsoft, aradan geçen altı yılın ardından Windows 11’i tanıttı. Bir önceki versiyona kıyasla genel kullanıcı deneyiminde ve performans konusunda ciddi değişimler yapan ABD’li teknoloji devi, yeniliği de bu sürümle beraber hayatımıza soktu.

Oldukça etkileyici özelliklerle gelen işletim sistemi, tasarımda animasyonlarda, başlat menüsünde ve genel kullanıcı deneyimini etkileyen çeşitli alanlarda değişikliğe gitti. Pek çok kullanıcı için merak konusu olan Windows 11, her ne kadar çeşitli dosyalarla kurulabilir olsa da tam olarak piyasaya çıkmadı.

Microsoft, Windows 11 çıkış tarihini açıklamadı ama ipuçları bıraktı

Henüz bir çıkış tarihi paylaşmayan Microsoft, işletim sisteminin sene bitmeden çıkacağını onayladı. 

 
Bu oldukça geniş bir zaman dilimini kapsıyor ve kullanıcılar, sızan iso dosyasını yükleyip yüklememekte kalıyor. Ancak Microsoft’un Windows 11‘in çıkış tarihini zaten vermiş olması ihtimali var. Ortaya çıkan bir iddiaya göre Microsoft, işletim sisteminin ne zaman gönderilebileceği hakkında birkaç ipucu bıraktı.
 

Windows 11 etkinliğindekiMicrosoft Teams” mesajında, “11’e yükseltmek için heyecanlıyım… Ekim’in gelmesi sabırsızlanıyorum!” yazıyordu. Bu mesaj, Surface ürünlerinin baş mühendisi Stevie Batiche‘den, Microsoft‘un bir başka çalışanına atılmıştı. Bu durum Ekim ayında tanıtılacak yeni bir Surface cihaza gönderme olabileceği gibi, Windows 11 çıkış tarihini gösteren gizlenmiş bir ipucu olabilir.

Ancak Ekimin çıkış tarihi olacağını gösteren birden fazla detay var. Bunlardan bir diğeri ise şirket tarafından yayınlanan görsellerdeki tarihin daima 20 Ekim olması. Tüm bunlar bir araya geldiğinde yeni işletim sisteminin 20 Ekim tarihinde kullanıcılarla buluşma ihtimalini artırıyor.

 

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Windows 11 sizce 20 Ekim tarihinde çıkar mı? Görüşlerinizi yorumlar kısmında paylaşmayı unutmayın.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap