1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

Microsoft’tan, Windows 11 işlemci desteği konusunda geri adım

Microsoft’tan, Windows 11 işlemci desteği konusunda geri adım
+ - 0

Kullanıcılar tarafından çok büyük tepki alan Microsoft, Windows 11‘in sistem gereksinimi listesinde bulunmayan 1.nesil Ryzen ve 7.nesil Intel işlemcileri test edeceğini açıkladı.

Geçen hafta açıklanan sistem gereksinimlerinde Windows 11’in yalnızca dört ila beş yıl önce piyasaya çıkan işlemcilerin resmi olarak desteklemeyeceğini açıklayınca, bilgisayar kullanıcılarını bir hayli kızdırdı.

Microsoft, Windows 11 için sistem gereksinimleri konusundaki kafa karışıklığını gidermek amacıyla bugün bir blog yazısı yayınladı. Blog gönderisinde göze çarpan açıklamada; “Windows Insider (erken erişim) ekibi ve ortaklarımızla yapacağımız çalışmada Intel Kaby Lake ve AMD Zen 1 serisi işlemcileri test edeceğiz. Zaman içinde yaptığımız testlerin sonuçlarıyla ilgili güncellemeleri ve ek teknik verileri sizinle paylaşacağız.”

İyi haber şu ki, Windows 11 için önizleme derlemeleri(insider preview), işlemci türü ve TPM desteğinden bağımsız olarak kurulabilir. Aynı blog yazısı, Microsoft’un Windows 11’in sistem gereksinimlerini daha fazla işlemci aileleri içerecek şekilde değiştirebileceğini de ima ediyor. Blog gönderisinde, Intel altıncı nesil ve önceki yongaların ve AMD Zen öncesi işlemcilerin kesinlikle kriterlerini karşılamadığını belirten bölümünün kaldırıldığı da gözlerden kaçmıyor.

 
 
Kaynak:https://blogs.windows.com/windows-insider/2021/06/28/update-on-windows-11-minimum-system-requirements/.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap