Microsoft’tan son çağrı! Bu Windows 10 sürümü tarihe karışıyor
 1. Anasayfa
 2. Windows

Microsoft’tan son çağrı! Bu Windows 10 sürümü tarihe karışıyor

0

 

 

Windows 10 21H2 desteği 11 Haziran’da sonlanıyor. Bu tarihten sonra bilgisayarlar otomatik yükseltilecek. İşte detaylar.

Microsoft, eski işletim sistemine sahip cihazları Windows 11’e yükseltmeye çalışıyor. Bu kapsamda da Windows 10’un eski sürümleri için destek sonlanıyor. Şirket yaptığı son hatırlatmada Windows 10 21H2 sürümünün rafa kaldırılacağını söyledi.

Windows 10 21H2 desteği 11 Haziran’da sonlanıyor

Microsoft, 21H2 sürümünün 11 Haziran’dan sonra desteklenmeyeceğini açıkladı. Bu tarihten itibaren 21H2 çalıştıran sistemlere güncelleme verilmeyecek. Microsoft tarafından sağlanan güvenlik güncellemeleri, sistem açıklarına karşı korumayı bırakacak.

Windows 10 güncelleme, windowss 10 abonelik ücretleri, Windows 10 abonelik

Windows 10 21H2 şu anda birçok işletme ve bireysel kullanıcı tarafından tercih ediliyor. Ancak bir ay sonra verilecek son güncellemeyle birlikte resmi ömrünün sonuna ulaşacak. Bu da sistemlerin güvenlik ve hata düzeltmeleri almayacağı anlamına geliyor.

Microsoft, bu kapsamda sistemlerin otomatik güncelleneceğini ifade etti. 21H2 kullanan cihazlar, Haziran ayından sonra Windows 10 22H2 sürümüne yükseltilecek. 22H2 versiyonun aylık güncellemelerle desteklenmeye devam edeceğini belirtelim.

21H2 Enterprise, Education ve IoT Enterprise sürümleri için desteğin biteceğini hatırlatalım. 21H2’nin de üç yıllık aktif desteğin ardından ömrünün sonuna ulaştığını belirtmek gerekiyor. Kurumsal cihazların Microsoft’tan 12 aylık ek destek alacağını belirtelim.

Öte yandan Microsoft, yakın zamanda Windows 11 için yayınladığı yeni güncelleme ile Başlat menüsünde reklam gösterimini test etmeye başladı. Beta kullanıcılar tarafından fark edilen bu değişiklik, oldukça dikkat çekti.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir