Microsoft’tan Fiyatıyla da Özellikleriyle de ‘Öğrenci Dostu’ Dizüstü Bilgisayar: Surface Laptop SE Tanıtıldı

Microsoft, bugün öğrencilere özel Windows 11 SE versiyonuyla birlikte öğrencilere özel Surface laptopunu da tanıttı. Oyun ve benzeri aktiviteler için orta ya da düşük seviye kaçacak bilgisayar, eğitim için yeterliden fazla görünüyor.

Microsoft, bugün öğrencilere özel Windows 11 SE versiyonuyla birlikte öğrencilere özel Surface laptopunu da tanıttı. Oyun ve benzeri aktiviteler için orta ya da düşük seviye kaçacak bilgisayar, eğitim için yeterliden fazla görünüyor.

Microsoft, Chromebook’un okullarda yaygınlaşmasına bir “dur” diyerek yeni öğrenci ve eğitim görevlisi dostu laptopunu duyurdu. Chromebook, son zamanlarda özellikle ABD’deki okullarda eğitim amacıyla en çok kullanılan cihazlardan biri olmuştu. Yeni Surface Laptop SE bunu değiştirecek potansiyele sahip gibi görünüyor.

Surface Laptop SE’yi duyuran Microsoft, yeni bir Windows 11 versiyonuyla çalışacak. Özellikle okullara ve öğrencilere satılacak olan cihazın fiyatı ise 249 dolar olacak.

Okul için elverişli, fiyatı ise öğrenci dostu

 

 
Micrososft’un yeni laptopunun donanımsal ve yazılımsal özellikleri tamamen eğitim için tasarlandı. Surface Laptop Go ile aynı klavye ve dokunmatik fareye sahip cihaz, 11,6 inçlik ekranıyla 1366 x 768 çözünürlük sağlayacak. Intel Celeron N4020 ya da N4120 işlemciyle çalışacak Surface SE, 4/8 GB RAM ve 64/128 GB dahili hafıza seçenekleriyle satışa sunulacak.
 
Bir USB-A, bir USB-C, bir 3,5mm jack girişi ve standart bir şarj girişi taşıyacak laptop, çevrimiçi eğitimde iş görür diyebileceğimiz 1 MP ve 720P’lik bir ön kameraya sahip olacak. Microsoft, aynı zamanda eğitimde kullanmak üzere geliştirilen Windows 11 SE’yi de bugün tanıttı. Surface Laptop SE, eğitim alanında kullanmaya oldukça elverişli olan bu pratik işletim sistemiyle birlikte gelecek. 249 dolarlık fiyat etiketiyle raflarda yerini alacak olan bilgisayar, Surface serisinin şu ana kadarki en ucuz ürünü olacak.
Kaynak:https://www.theverge.com/2021/11/9/22771778/microsoft-surface-laptop-se-features-price-release-date.

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yorum yazarak bir çiçek'de siz dikin.

Apartmanda Saat Kaçtan Sonra Gürültü Yapılmaz diye soruyorsanız ve Apartmanda veya binada gürültü yapan komşunuzdan rahatsızsanız detaylı olarak yapmanız gerekenleri gelin hep beraber inceleyelim.

Apartmanda Saat Kaçtan Sonra Gürültü Yapılmaz? (Kanun Maddesi)

İnternetten Yardım Toplamada Yeni Dönem: İzin Almak Zorunlu Oldu