1. Anasayfa
 2. Genel

Microsoft, Yeni ‘Bulut Bilgisayarı’ Windows 365’i Duyurdu

Microsoft, Yeni ‘Bulut Bilgisayarı’ Windows 365’i Duyurdu
0

Microsoft, farklı cihazlarda kolayca kurulum yapılmasına olanak tanıyan yeni bulut bilgisayar sistemi Windows 365‘i duyurdu. Windows 365, kullanıcılara ‘bilgisayarlarını’ diledikleri cihazda kullanma özgürlüğü sunacak.

Son dönemde hareketli günler geçiren Microsoft, geçtiğimiz haftalarda yeni işletim sistemi Windows 11‘i duyurmuştu. Söylentiler, sızıntılar derken bir anda karşımıza çıkan Windows 11’in ardından şimdi de yine uzun zamandır konuşulan ancak detayları hakkında net bilgilerin olmadığı Windows 365 duyuruldu.

Microsoft Inspire etkinliğinde tanıtılan Windows 365, bulut sistemlerin her alanda giderek popüler bir teknoloji haline geldiği günümüzde, kullanıcılarına büyük kolaylıklar sunacak gibi görünüyor. Microsoft, yayınladığı blog yazısında bulut bilgisayarı Windows 365’i ‘Uygulamalar, içerikler ve ayarlar dahil olmak üzere Microsoft bulutundaki Windows deneyiminizi istediğiniz cihaza güvenli bir şekilde aktarın’ diyerek özetliyor.
Mac ve Linux işletim sistemli cihazlarda ya da Android tabletlerde kullanmak mümkün:

Windows 365, en basit tanımıyla bilgisayarınızda kurulu Windows işletim sistemini her şeyiyle bulutta depolayacak ve dilediğiniz cihazda kullanmanıza olanak sağlayacak. Burada dilediğiniz cihazda kısmı bir mübalağa değil çünkü Windows 365, Mac ve Linux işletim sistemlerine sahip cihazlarda ya da Android tabletlerde kullanılabilecek.

2 Ağustos‘tan itibaren kullanıma sunulacak olan Windows 365, başlangıçta şirketler için kullanılabilir olacak ancak gelecekte bulut bilgisayarların herkes için kullanılabilir olacağını tahmin etmek güç değil. Çeşitli gizlilik ve güvenlik geliştirmeleri de içeren Windows 365, Microsoft’a göre oldukça güvenli bir sistem.

Microsoft Inspire etkinliğinde tanıtılan Windows 365’in detaylarına göz atmak isterseniz buraya tıklayarak tanıtım videosuna ulaşabilirsiniz. Ayrıca buraya tıklayarak Windows 365’in resmi sayfasını da ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak:https://www.engadget.com/windows-365-cloud-virtual-pc-150022333.html.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.