Microsoft, Yeni ‘Bulut Bilgisayarı’ Windows 365’i Duyurdu

Microsoft, farklı cihazlarda kolayca kurulum yapılmasına olanak tanıyan yeni bulut bilgisayar sistemi Windows 365’i duyurdu. Windows 365, kullanıcılara ‘bilgisayarlarını’ diledikleri cihazda kullanma özgürlüğü sunacak.

Microsoft, farklı cihazlarda kolayca kurulum yapılmasına olanak tanıyan yeni bulut bilgisayar sistemi Windows 365'i duyurdu. Windows 365, kullanıcılara 'bilgisayarlarını' diledikleri cihazda kullanma özgürlüğü sunacak.

Microsoft, farklı cihazlarda kolayca kurulum yapılmasına olanak tanıyan yeni bulut bilgisayar sistemi Windows 365‘i duyurdu. Windows 365, kullanıcılara ‘bilgisayarlarını’ diledikleri cihazda kullanma özgürlüğü sunacak.

Son dönemde hareketli günler geçiren Microsoft, geçtiğimiz haftalarda yeni işletim sistemi Windows 11‘i duyurmuştu. Söylentiler, sızıntılar derken bir anda karşımıza çıkan Windows 11’in ardından şimdi de yine uzun zamandır konuşulan ancak detayları hakkında net bilgilerin olmadığı Windows 365 duyuruldu.

Microsoft Inspire etkinliğinde tanıtılan Windows 365, bulut sistemlerin her alanda giderek popüler bir teknoloji haline geldiği günümüzde, kullanıcılarına büyük kolaylıklar sunacak gibi görünüyor. Microsoft, yayınladığı blog yazısında bulut bilgisayarı Windows 365’i ‘Uygulamalar, içerikler ve ayarlar dahil olmak üzere Microsoft bulutundaki Windows deneyiminizi istediğiniz cihaza güvenli bir şekilde aktarın’ diyerek özetliyor.
Mac ve Linux işletim sistemli cihazlarda ya da Android tabletlerde kullanmak mümkün:

Windows 365, en basit tanımıyla bilgisayarınızda kurulu Windows işletim sistemini her şeyiyle bulutta depolayacak ve dilediğiniz cihazda kullanmanıza olanak sağlayacak. Burada dilediğiniz cihazda kısmı bir mübalağa değil çünkü Windows 365, Mac ve Linux işletim sistemlerine sahip cihazlarda ya da Android tabletlerde kullanılabilecek.

2 Ağustos‘tan itibaren kullanıma sunulacak olan Windows 365, başlangıçta şirketler için kullanılabilir olacak ancak gelecekte bulut bilgisayarların herkes için kullanılabilir olacağını tahmin etmek güç değil. Çeşitli gizlilik ve güvenlik geliştirmeleri de içeren Windows 365, Microsoft’a göre oldukça güvenli bir sistem.

Microsoft Inspire etkinliğinde tanıtılan Windows 365’in detaylarına göz atmak isterseniz buraya tıklayarak tanıtım videosuna ulaşabilirsiniz. Ayrıca buraya tıklayarak Windows 365’in resmi sayfasını da ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak:https://www.engadget.com/windows-365-cloud-virtual-pc-150022333.html.

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yorum yazarak bir çiçek'de siz dikin.

700 milyondan fazla Linkedin kullanıcısının verisini ele geçirerek satışa çıkaran hacker, saldırıyla ilgili bazı açıklamalarda bulundu. Kendisini "Tom Liner" olarak isimlendiren hacker, Linkedin'e yönelik saldırıyı "eğlence olsun diye" yaptığını belirtiyor.

700 Milyon Linkedin Kullanıcısının Verisini Çalan Hacker: Eğlence Olsun Diye Yaptım

Office 365, yeni adıyla Microsoft 365 aboneliği ve Office 2019 satın alımı temel olarak aynı programların kullanımını sağlıyor olsalar da aslında hem ücret hem de avantajlar konusunda farklı hizmetler sunarlar. Gelin her iki Microsoft hizmetine de yakından bakalım ve bir kullanıcı için Microsoft 365 mi yok Office 2019 mu daha karlı bir anlaşma olacak görelim.

Office 365 vs. Office 2019: Hangisini Neden Kullanmalısınız?