Microsoft, yapay zekalı Bing ile Google’a son darbeyi indirdi!
  1. Ana Sayfa
  2. Yapay zeka

Microsoft, yapay zekalı Bing ile Google’a son darbeyi indirdi!

0

 

Microsoft, Edge üzerinde Google Bard’a giren kullanıcılara Bing reklamı göstermeye başladı. İşte sosyal medyayı ayaklandıran o reklam.

Microsoft ve Google arasındaki yapay zeka hakimiyetine yönelik yarış hız kazandı. Bir süre önce Bing’e ChatGPT desteği ekleyen Microsoft, şimdi de Google’ın sohbet botuna reklam koymaya başladı. Edge üzerinden Google Bard’a giren kullanıcılar “yapay zekalı Bing’i dene” butonu gördüklerini söyledi.
Google Bard aramalarına Microsoft Edge reklamı çıkıyor

Microsoft, Şubat ayında yapay zeka destekli yeni Bing’i kullanıma açtı. Hemen ardından ise Google’ın Bard isimli sohbet botu sunuldu. Her iki sohbet botu da olumlu geri bildirimler almış olsa da, Bing’den ilginç bir hamle geldi.

Twitter’da yapılan paylaşımlara göre Microsoft, Edge’de dikkat çekici bir reklam göstermeye başladı. Edge üzerinden Google Bard sitesine giren kullanıcılar, Bing reklamı gördüklerini fark etti. Tarayıcının sağ tarafında yer alan animasyonlu reklam, “yanıtları yapay zeka destekli yeni Bing ile karşılaştırın” ifadelerine yer veriyor.

Bing animasyonuna tıklayan kullanıcılar, Edge’in bölünmüş ekran özelliği ile tarayıcının reklamına yönlendiriliyor. Bu yönlendirme sonrasında ise aynı arama ChatGPT destekli Bing’de gerçekleştiriliyor.

Microsoft’un Bard’ı test eden kullanıcıları kendi tarayıcısına çekmek için yaptığı bu hamle, sosyal medyada büyük bir yankı uyandırdı. Ayrıca Google ile Microsoft arasındaki rekabet göz önüne alındığında mantıklı görünüyor.

Buna ek olarak Microsoft, Bing’den sonra SwiftKey’e de ChatGPT getirdi. Yapay zeka kullanarak Android ve iOS kullanıcılarının yazacağı sonraki kelimeyi tahmin edebilen, kaydırarak yazma, sesle yazma, emoji tahmini ve çoklu dil desteği gibi özellikler sunan popüler klavye uygulaması SwiftKey, ChatGPT destekli Microsoft Bing sohbet botuyla entegre oluyor.
Siz Bing ve Google Bard hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap