1. Ana Sayfa
  2. Genel

Microsoft Windows 7’i Emekliye Çıkarıyor

Microsoft Windows 7’i Emekliye Çıkarıyor
0

Microsoft Windows 7, daha önce kullanılan XP işletim sistemi gibi yayın hayatına veda ediyor. Windows 7 kullanan bilgisayarlar için son tarih Ekim 2016, Microsoft yetkililerince belirlenmiş durumda. 31 Ekim 2016 tarihinde yani önümüzdeki senenin Kasım ayında Windows 7 Professional yüklü bilgisayarlar artık satılmayacaklar.

Ekim 2014’de Windows 7 Home ve Ultimate sürümlerinin satışı tamamlanmış, Windows 7 Professional’in satışına ise Windows 8’in yeteri kadar ilgi çekemediği düşüncesi ile devam edilmişti. 31 Ekim 2016 tarih itibari ile Windows 8.1’de OEM yüklü makinelerden ihraç edilecek. Microsoft tarafından alınan bu kararlar sonucunda tüm bilgisayarlar Windows 10 ön yüklü olarak piyasada yerini alacak.

Microsoft Windows 7 için çözüm ne olabilir?

Windows 7 kullanıcıları önümüzdeki sene sonuna kadar işletim sistemini kullanmaya devam edebilir. Veya Windows 10 yükseltme işlemini hemen başlatarak yeni işletim sistemi hakkında geniş bilgiye sahip olabilir.

Windows 10 yükseltme işlemi için önemli bir açıklama yapmak isterim. İşletim sistemizi Windows 7’den yükseltme yapmadan direk windows 10 ile kurmaya çalışırsanız hangi ürün kimliğini girerseniz girin kabul etmeyecektir. Bunun sonucunda tekrar Windows 7 işletim sistemini yüklemeniz gerekeceğinden büyük zaman kaybı yaşayacaksınız. Windows 7 işletim sistemi yükseltme anında Microsoft, bilgisayarınızın makine seri numarasını almakta. Seri numarası alınan bilgisayarınızı tekrar kurmak istediğinizde aynı ürün anahtarını girerseniz ancak kabul etmekte. Bu makaledeki son satırlara dikkat ederek Windows 10 yükseltme işleminizi gerçekleştirin.

Windows 10 yükseltme için öneri ;

Hangi Windows işletim sisteminde olursanız olun, bugün yada yarın yeni teknoloji işletim sistemini kullanmak zorundasınız. Onun için önerim, biran önce Windows 10 işletim sistemizi yükselterek çalışmalarınızı huzur içinde devam ettirmenizdir

 

Windows 10 hakkında bilgiye ihtiyacınız olduğunda, Windows 10 kategorisindeki makaleleri inceleyebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap