Microsoft, Windows 11’deki güncelleme sözünü tutmadı, kullanıcılar çileden çıktı
 1. Anasayfa
 2. Genel

Microsoft, Windows 11’deki güncelleme sözünü tutmadı, kullanıcılar çileden çıktı

0

Yazılım devi Microsoft, Windows 11 güncellemelerinin çok daha hızlı olacağının sözünü vermişti ancak kullanıcılar kesinlikle aynı fikirde değil.

Gelen bilgilere göre Windows 11 kullanıcıları, Microsoft’un vaat ettiği gibi yeni işletim sistemindeki güncellemelerin yüklenme sistemini kolaylaştırmadığından şikayetçi durumdalar. Kullanıcılara göre Microsoft hiçbir değişiklik yapmadı.

Microsoft’un yazılım güncellemelerini hızlandırma vaadinden bahsediyoruz. Daha önce şirket temsilcileri, yeni Windows 11’in yeniden tasarlanmış bir güncelleme kurulum sistemi aldığını, böylece kullanıcıların büyük güncellemelerin kurulumunu fark etmeyeceğini iddia etmişti. Microsoft, güncelleme paketlerinin birkaç kez sıkıştırılacağını ve kurulumun bilgisayarı kesintiye uğratmadan arka planda gerçekleşeceğini belirtmişti.

Güncellemenin ne zaman biteceği belli değil

Ancak, her şey o kadar toz pembe değil. Windows 11 için ilk büyük güncellemenin dağıtımından sonra, kullanıcılar Windows 10 ile neredeyse hiçbir fark olmadığını gördüler. Bilgisayar hala güncellemeyi uzun süre indiriyor, ardından işletim sisteminin çalışmasını durduruyor ve çok uzun bir süre güncellemeyi yüklemeye devam ediyor.

İşin en can sıkıcı tarafı ise kurulumun ne zaman tamamlanacağının tamamen bilinmemesi. (10 dakika veya bir saat içinde.) Bütün bunlar, Microsoft’un önceki vaatleriyle tamamen çelişiyor. İşleri biraz hızlandırmanın bir yolunu bulan kullanıcılar, çözüm yollarını diğer topluluk üyeleriyle paylaştı ve beklediğiniz gibi çözüm her zamankinden daha kolay!

Bir nvme m.2 SSD alın. Windows güncellemelerim daha ben su içmeyi bile bitirmeden yapılıyor lol.

 

Kaynak:https://windowsreport.com/windows-11-long-update-time/.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir