Microsoft, Windows 11 SE’yi 9 Kasım’da tanıtabilir
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Microsoft, Windows 11 SE’yi 9 Kasım’da tanıtabilir

0

Microsoft, 9 Kasım’da eğitim odaklı bir konferans düzenleyeceğini duyurdu. Şirketin söz konusu etkinlikte Windows 11‘in özellikleri kısıtlandırılmış daha hafif bir sürümünü duyurması bekleniyor.

Windows 11’in özellikleri kısıtlandırılmış daha hafif sürümünün piyasaya sürüleceğine yönelik söylentiler Haziran ayından bu yana gündemi meşgul ediyordu. Microsoft, Windows 11 SE olarak anılan işletim sistemini 9 Kasım‘da tanıtabilir.
Yazılım devi söz konusu tarihte eğitim odaklı bir etkinlik gerçekleştireceğini duyurdu. Konferans kapsamında eğitim kurumlarında kullanılan düşük kapasiteli bilgisayarlar için tasarlanmış Windows 11 SE’nin tanıtılması bekleniyor.

Surface Laptop SE yolda

Yeni işletim sistemi ve bu yazılımı temel alacak cihazlar doğrudan Chrome OS ve Chromebook‘larla rekabet edecek. Bununla birlikte etkinlikte Microsoft’un Windows 11 SE tabanlı yeni bir uygun fiyatlı dizüstü bilgisayar duyuracağı söyleniyor.

Cihaz muhtemelen Surface Laptop SE olarak adlandırılacak. Dizüstü bilgisayarın Intel Celeron N4120 işlemci, 8 GB RAM, 11.6 inç ekran, USB-A ve USB-C bağlantı noktalarına sahip olacağı bildiriliyor. Fiyat etiketi de öğrencilere cazip gelecek seviyede olacak.

Kaynak:https://news.microsoft.com/reimagine-education-2021/.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap