Microsoft, Windows 11 kullanıcılarını Edge ve Bing kullanmaya zorluyor: Büyük tepki var
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Microsoft, Windows 11 kullanıcılarını Edge ve Bing kullanmaya zorluyor: Büyük tepki var

0

 Windows 11 için yayınlanan son güncelleme Edge’i varsayılan tarayıcı, Bing’i ise arama motoru haline getiriyor. Microsoft’un kullanıcıları kendi ürünlerine yönlendirmedeki agresif tutumu tepki topladı

Microsoft, Windows 11 işletim sistemi için büyük tepki toplayan bir güncelleme yayınladı. Yazılım devi yaptığı son hamleyle kullanıcıları Edge tarayıcısına ve Bing arama motoruna yönlendirme konusundaki büyük arzusunu bir kez daha gözler önüne serdi.

 

Söz konusu güncelleme yüklendikten sonra tarayıcı ve arama motoruyla ilgili varsayılan ayarlar sıfırlanıyor. İşletim sisteminde Microsoft Edge varsayılan tarayıcı, Bing ise arama motoru ve başlangıç sayfası olarak ayarlanıyor. Yani Microsoft’un kendi ürün ve hizmetleri.

“Microsoft’a Dava açılması gerek”

Konuyla ilgili şikayetini dile getiren Gabbagondel takma adlı Reddit üyesinin gönderisi birkaç saat içinde binlerce yorum ve olumlu puan aldı. Birçok kullanıcı Microsoft’un bu uygulamasının yasa dışı olduğu ve şirkete dava açılması gerektiğini söylüyor.

Rrrepeater takma adlı Reddit üyesi ise “Microsoft’un insanları Bing‘i kullanmaları için kandırmanın onu daha popüler yapmayacağını hâlâ anlamamış olması beni şaşırtıyor” şeklinde bir yorumda bulundu. Şirketin kullanıcıları kendi ürünlerine yönlendirme konusundaki agresif girişimleri insanlar tarafından hiç de hoş karşılanmıyor.

Kaynak:https://www.reddit.com/r/sysadmin/comments/sbgmab/last_windows_11_update_changed_default_browser_to/.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap