Microsoft, Windows 11 İndirme Bağlantıları İçin Google’a Başvuru Yaptı
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

Microsoft, Windows 11 İndirme Bağlantıları İçin Google’a Başvuru Yaptı

0

Görünüşe göre Microsoft, insanların sızan Windows 11 ISO‘sunu indirmelerini hiç istemiyor. Hatta bunun için Google‘a, indirme bağlantısı içeren sonuçları kaldırması için başvuru bile yaptığı ortaya çıktı!

Windows 11‘in 21996.1 yapısı ISO dosyası olarak internete sızdığında, Windows 10’un sonunun yaklaştığını da kesin olarak öğrenmiş olduk. Bu dosya, insanların şimdiden Windows 11’in nasıl bir işletim sistemi olduğunu görmesini sağladı. Mayıs ayı sonlarında derlenmiş gibi görünen yapı, daha şimdiden heyecana neden olmuş durumda.

Ama şimdi Microsoft, kullanıcıların bu sızan ISO dosyasını indirmesini kısıtlamak istiyor gibi görünüyor. Yazılım devinin, Google‘a DMCA şikayetleri gönderdiği ve ISO dosyalarına bağlantılar içeren sonuçları kaldırmasını istediği ortaya çıktı.

 

Microsoft, 24 Haziran‘da muhtemelen Windows 11‘i resmi olarak duyurmak için özel bir etkinlik düzenleyecek ve meraklıların, resmi olarak açıklanana kadar Windows 11’i görmelerini istemiyor. Ayrıca sızdırılan yapının çok eksik bir deneyim sunduğu kesin. Bu yüzden şirket, Windows 11 hakkında yanlış fikirler oluşmasından korkuyor da olabilir.

 
 

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap