Microsoft, Windows 10’un WordPad Uygulamasına Reklam Yerleştirecek

Microsoft, mobil uygulamalara yerleştirdiği reklamların ardından şimdi de reklam politikasını Windows 10’a genişletmeye hazırlanıyor. Yazılım devinin reklam yerleştirmeyi planladığı ilk uygulama ise WordPad.

Microsoft, mobil uygulamalara yerleştirdiği reklamların ardından şimdi de reklam politikasını Windows 10'a genişletmeye hazırlanıyor. Yazılım devinin reklam yerleştirmeyi planladığı ilk uygulama ise WordPad.
Microsoft, mobil uygulamalara yerleştirdiği reklamların ardından şimdi de reklam politikasını Windows 10‘a genişletmeye hazırlanıyor. Yazılım devinin reklam yerleştirmeyi planladığı ilk uygulama ise WordPad.

Microsoft, e-posta uygulaması Outlook‘un mobil versiyonuna reklam yerleştirmesinden sadece birkaç ay sonra, aynı reklam politikasını Windows 10‘da WordPad’e taşımaya hazırlanıyor. Yazılım devi, WordPad’in araç çubuğunun hemen altına yerleştirilen bir reklam banner’ı ile Office Online uygulamalarını tanıtmaya başlayacak.

WordPad’e gelecek reklamlar, tarayıcıyı açarak kullanıcıları Word Online veya Office Online resmi web sitesine yönlendirecek. Reklamın sağ tarafında kapat düğmesi de yer alacak, ancak tıklandığında reklamı tamamen kapatıp kapatmadığı ya da uygulamayı baştan başlatınca reklamın geri gelip gelmeyeceği henüz bilinmiyor.

Yukarıdaki görüntüye göre WordPad‘de ‘Try Word online for free.’, ‘Use Word, Excel and PowerPoint for free online.’, ‘Try Office for free online.’, Try Word, Excel, and PowerPoint for free online.‘ gibi kullanıcıları Office uygulamalarını denemeye ve satın almaya yönlendiren reklamlar yer alacak.

Microsoft, reklamları Windows 10’a taşımak ve daha fazla reklam yerleştirmek için yeni yollarını arıyor ve bu durum, Windows 10 kullanıcılarını pek memnun etmeyecek gibi görünüyor. Şirket, Windows 10’un e-posta uygulamasının yanı sıra Microsoft News gibi diğer Windows 10 uygulamalarında benzer reklamlar gösteriyor.

Elbette WordPad‘deki reklamlar şimdilik sadece deneysel olarak yerleştirildi ve şirket, Windows 10 kullanıcılarından gelebilecek tepkileri ölçerek bu konudaki nihai fikrini değiştirebilir. Fcebook, Whatsapp’a reklam koyma konusunda havasını aldı. Microsoft‘un da kaşındığı kesin.

Kaynak: https://news.softpedia.com/news/microsoft-to-show-ads-in-windows-10-wordpad-app-528923.shtml

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yorum yazarak bir çiçek'de siz dikin.

Bilim insanları, 13 denek üzerinde yaptıkları bir araştırmayla insan beyninin uyku sırasında yıkandığını tespit ettiler. Araştırmaya göre uyku sırasında kan, beynin dışına doğru akıyor ve bu sırada da beyin-omurilik sıvısı, beyni yıkıyor.

Beynimizin Uyurken Baştan Sona Yıkandığı Keşfedildi

Çin’de Ortaya Çıkan ‘Corona Virüsü’ İçin Türkiye’den Sıkı Önlem

Çin’deki‘Corona Virüsü’ İçin Türkiye de Önlem Aldı