Microsoft, Windows 10’un Uygulamalarını Değiştirmek İçin Düğmeye Bastı

Microsoft’un yeni hedefi belli oldu: Windows 10’un varsayılan uygulamalarında büyük değişiklikler yapmak için düğmeye basıldı.

Microsoft'un yeni hedefi belli oldu: Windows 10'un varsayılan uygulamalarında büyük değişiklikler yapmak için düğmeye basıldı.

Microsoft’un yeni hedefi belli oldu: Windows 10’un varsayılan uygulamalarında büyük değişiklikler yapmak için düğmeye basıldı.

Microsoft, Windows 10 işletim sistemini Apple’ın macOS Big Sur gibi daha sorunsuz masaüstü uygulama ekosistemleriyle hızlandırmak için Windows 10’un varsayılan uygulamalarını iyileştirmeye kararlı görünüyor. Şirket, Windows 10 uygulamalarını “sınıfının en iyisi” yapabilecek yazılım mühendisleri arayan bir iş ilanı yayınlayarak, Windows 10’un varsayılan uygulamalarının kötü tasarlanmış olduğunu bir anlamda kabul etmiş oldu.

Yeni yazılım çalışanlarının en büyük sorumluluklarından biri, Windows’ta mutluluğu ve üretkenliği artıran “uygulama deneyimleri” sunmak olacak. İlanda şu cümle dikkat çekiyor: “Microsoft’un hedefi, kullanıcılara en iyi Windows platformunu ve akıcı tasarımını sergileyen iyi tasarlanmış yerel uygulamalar sağlamaktır.

Microsoft bu iyileştirmeleri tam olarak nasıl uygulamayı planladığına dair ayrıntılar vermiyor, ancak Windows 10 e-posta uygulamasının, şirketin standart uygulamalarının genel kullanılabilirliğini iyileştirme çabasından ilk yararlanan uygulama olması gerekiyor; en azından biz böyle düşünüyoruz. Microsoft aynı zamanda, masaüstü ekosisteminin İşlem Merkezinde, görev çubuğunda ve Başlat Menüsünde büyük değişiklikler yapmayı planlıyor.

kaynak: https://www.chip.com.tr/haber/microsoft-windows-10-uygulamalarini-degistirmek-icin-dugmeye-basti_92972.html

 
 

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Netflix, 2021 Yılının En İddialı Yapımlarından Tribes of Europa'nın Fragmanını Yayınladı

Netflix Dizisi Tribes of Europa’nın Fragmanı Yayınlandı

Xiaomi, 30 Milyon Dolar Yatırımla Türkiye'de Akıllı Telefon Üretimine Başlıyor

Xiaomi: Türkiye’de Akıllı Telefon Üretimine Başlıyoruz