Microsoft, Windows 10’a Yeni Bir Panel Daha Ekliyor

Microsoft, kolay erişim için ve onlarca gelişmiş aracı tek çatı altında toplamak amacıyla Windows 10’da önemli bir değişiklik daha yapmaya hazırlanıyor.

Microsoft, kolay erişim için ve onlarca gelişmiş aracı tek çatı altında toplamak amacıyla Windows 10'da önemli bir değişiklik daha yapmaya hazırlanıyor.

Microsoft, kolay erişim için ve onlarca gelişmiş aracı tek çatı altında toplamak amacıyla Windows 10‘da önemli bir değişiklik daha yapmaya hazırlanıyor.

Microsoft, Windows 10’da yaptığı değişikliler konusunda dur durak tanımıyor. Şimdi de, şirketin erken erişim programının üyelerine sunulan Windows 10 ön izleme yapısı 21354, mevcut Yönetim Araçları menüsünü kaldırıyor ve yerine genişletilmiş bir kapsama sahip yeni bir Windows Araçları paneli getiriyor.

Yeni menü, daha önce Başlat Menüsünde bulunan yaklaşık 40 uygulama kısayolunu barındırıyor. Bu uygulamalar arasında PowerShell, Komut İstemi, Kayıt Defteri Düzenleyicisi, Disk Temizleme ve yalnızca ileri düzey kullanıcıların tam olarak kullanabileceği diğer yardımcı programlar bulunuyor.

Değişikliğin tüm Windows 10 kullanıcıları için tam olarak ne zaman yürürlüğe gireceği belirsiz, ancak testlerde herhangi bir aksaklık olmaması koşuluyla, Windows Araçları menüsü muhtemelen önümüzdeki aylarda kullanıma sunulacak gibi görünüyor.

kaynak:https://www.chip.com.tr/haber/microsoft-windows-10-yeni-bir-panel-daha-ekliyor_94100.html

 

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Online alışveriş sitelerinin gittikçe yaygınlaştığı günümüzde, dolabımızda fazladan yer kaplayan kıyafetleri paraya dönüştürebileceğimiz birçok mobil uygulama bulunuyor. Bu uygulamaları siz okuyucularımız için listeledik.

‘İkinci El Kıyafet’ Alıp Satabileceğiniz Dolap Benzeri 5 Uygulama

Pfizer CEO'su, tam koruma sağlamak için aşılandıktan 12 ay sonra COVID-19 aşısının üçüncü dozunun yapılması gerekebileceğini söyledi ve kafaları karıştırdı.

Pfizer CEO’sundan COVID-19 Aşısı Hakkında Kafa Karıştıran 3. Doz Açıklaması