Microsoft, Windows 10 Mobile’ı Odaktan Çıkardı

Windows 10 Mobile için korkulan ancak aslında beklediğimiz sözler, Microsoft’un kendisinden geldi!

https://www.devicedaily.com/wp-content/uploads/2017/03/The-hunt-for-Windows-Phone.jpeg

 Windows 10 Mobile için korkulan ancak aslında beklediğimiz sözler, Microsoft’un kendisinden geldi!

 
Windows 10 Mobile, düşük talep ve ilgisizlik yüzünden yabancı yatırımcılar tarafından terk edildiği bilinen bir gerçek. Microsoft belli bir süredir Mobile sürüm için yeni Windows 10 yapıları yayınlamayı da durdurmuştu. Ancak Windows 10 telefonların kaderi tam olarak ne olacak hala bilinmiyordu.
 
Windows başkan velili ve eski Windows Phone proje yöneticisi Joe Belfiore paylaştığı tweet‘te Windows 10 Mobile’ın yama ve güvenlik güncellemeleri almaya devam edeceğini ama bundan sonra yeni özellikler almayacağını çünkü Windows telefonların artık odaklarında olmadığını açıkladı.
 

Microsoft’un bu kararının arkasındaki temel sebep Belfiore’ye göre iş ortaklarına uygulama sipariş etmenin çok zor olması. Microsoft, uygulama geliştirecek olan şirketlere para ödemeyi bile teklif etti, hatta bazı uygulamaları kendi geliştirmek zorunda kaldı. Tüm çabalara rağmen, platforma olan ilginin düşük olması ve müşteri sayısının düşüklüğü, yatırımcılar için hiç de çekici bir izlenim oluşturmuyordu.

Tabi Windows 10 Mobile’ın tek sorunu az uygulama desteği alması değildi. Google ve Apple’a kıyasla donanım bakımından tutarsız telefonlar (yani sevdiğiniz bir telefon modelinin yenisinin olmaması gibi), trendlere ayak uyduramama gibi hatalar da Windows telefonların çöküşüne yardımcı oldu.

Yine de Microsoft Launcher ve Edge uygulamaları ile Android ve iOS telefonlarınızı Microsoft ekosistemine yakınlaştırabilirsiniz.

 

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yorum yazarak bir çiçek'de siz dikin.

Yüzlerce WordPress Sitesi Sahte Saldırıların Kurbanı Oldu

The Matrix Resurrections’ın Vizyon Tarihi Belli Oldu