Microsoft Uygulamaları Bile Windows 11’de Sorun Yaşıyor!

 Windows 11 bitmek bilmeyen sorunları, görünüşe bakılırsa artık Microsoft’un kendi uygulamalarının da çalışmamasına neden oluyor. Microsoft’un sunduğu çözüm önerisi ise, duyanları güldürecek cinsten!

Windows 11’in yaşadığı şarj probleminin ortaya çıkmasından çok az zaman geçmişken, şimdi çok garip bir sorun daha ortaya çıktı. Görünüşe göre Windows 11, Ekran Alıntısı AracıDokunmatik Klavye ve Sesle Yazma gibi önceden yüklenmiş yerleşik uygulamaların bazı kullanıcılar için yüklenememesi gibi ilginç bir sorunla karşılaşmaya başladı. Windows 11 S modunda ise bazı kullanıcılar Başlat menüsünün çalışmadığından yakınıyor. Microsoft tarafından üretilen uygulamaların bile Microsoft’un yeni işletim sisteminde çalışmıyor olması epey utanç verici. Bu yüzden de Microsoft hatayı düzeltmek için acil bir yama yayınladı.

KB4006746 güncellemesi Microsoft’un kendi uygulamaları ile ilgili bazı sorunları düzeltiyor ancak Ekran Alıntısı Aracı’nın bazı kullanıcılarda güncellemeden sonra bile problemli çalıştığı bildiriliyor. Yani bu yama bile, sorunu tam olarak çözebilmiş değil.

Microsoft henüz bu sorun için kesin bir çözüm yayınlamış değil ancak oldukça basit, bir o kadar da komik olarak nitelendirilebilecek bir önerisi var. Firma, kullanıcılara Print Screen tuşunu kullanarak ekran görüntüsünü alma, bu görüntüyü Paint uygulamasına yapıştırma ve istedikleri bölgeyi kesmelerini öneriyor.
Kaynak:https://global.techradar.com/es-es/news/nuevos-problemas-de-windows-11-estan-haciendo-fallar-las-propias-apps-de-microsoft-que-esta-pasando.

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Microsoft, 9 Kasım'da eğitim odaklı bir konferans düzenleyeceğini duyurdu. Şirketin söz konusu etkinlikte Windows 11'in özellikleri kısıtlandırılmış daha hafif bir sürümünü duyurması bekleniyor.

Microsoft, Windows 11 SE’yi 9 Kasım’da tanıtabilir

Google’dan Google Dokümanlar’da resmi belge onayları isteme ve gözden geçirme açıklamaları