Microsoft Teams Baştan Aşağı Değişiyor! İşte Uygulamaya Gelecek Yeni Özellikler
 1. Anasayfa
 2. Yazılım veDonanım

Microsoft Teams Baştan Aşağı Değişiyor! İşte Uygulamaya Gelecek Yeni Özellikler

0

 

Popüler videokonferans platformu Microsoft Teams, büyük bir güncellemeyle devasa yeniliklere kavuşacak.

Tüm dünyada iş dünyası büyük bir hızla hibrit çalışma sistemine geçiş yaparken iletişim de çevrimiçi platformlara bağlı olmaya başladı. Bu platformlar arasında en çok tercih edilenlerden birisi de Microsoft’un Teams platformu olmaya devam ediyor.

Microsoft’un devamlı güncelleştirmeye devam ettiği Microsoft Teams, bugün büyük yeniliklere kavuştu. Uygulamanın arka yüzünden ön yüzüne kadar her noktasını kaplayan yenilikler, Microsoft’un açıklamasına göre platformun çok daha hızlı ve kolay çalışmasını sağlayacak.

Microsoft Teams’e gelen yenilikler:

Tasarım:

microsoft teams

Uygulamanın arayüzünde bu güncellemeyle birlikte küçük ama göze çarpan yeni tasarımlar da görüldü. Yeni tasarım değişiklikleri, özetle Windows 11’de kullanılan “Mica” adlı materyal tasarımını Teams’e getirdi. 

microsoft teams

Göz kanatan o mor renk de ortadan kalktı.

Performans:

Yeni güncellemeyle yapılan en büyük değişiklik altyapıyı kapsadığından, asıl olay performans değişiminde yatıyor. Microsoft Teams, yeni güncellemeyle birlikte artık Electron altyapısına tamamen veda etti. Platform, Microsoft’un kendi teknolojisi olan Edge WebView2’ye geçiş yaptı.

microsoft teams

Microsoft’un açıklamasına göre Teams, artık %50 daha az RAM ve %70 daha az disk alanı harcayacak. Bununla birlikte platform, toplam %50 daha az kaynak harcarken 2 kat daha hızlı çalışacak.

Yapay zekâ desteği:

Microsoft’un 365 uygulamalarına entegre edeceği yeni Copilot yapay zekâsı, Microsoft Teams’de de yer alacak. Kullanıcılar, yapay zekâ ile toplantılar oluşturma ve takvim yönetimi gibi pek çok özelliğe sahip olacak.

Yenilenen Microsoft Teams uygulaması, ön izleme sürümüyle bugünden itibaren yayınlanacak. İşletmeler, Microsoft Teams’in ön izleme sürümüne uygulamadaki Ayarlar > Teams Hakkında sekmesinden ulaşabilecek.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir