Microsoft, şimdi de web tarayıcısı Edge’i “yuvarlıyor”
  1. Ana Sayfa
  2. Windows

Microsoft, şimdi de web tarayıcısı Edge’i “yuvarlıyor”

0

Windows 11’in yuvarlatılmış pencere kenarlarını daha fazla yerde görmeye hazır olun. Zira bu akımın yeni halkası Microsoft Edge olacak gibi görünüyor.


Windows 11 ile köşeli kullanıcı arabirimini sevmediği bir gerçek. Zira Windows Vista ve Windows 7 günlerinde çok sevdiğimiz yuvarlatılmış köşeler geri gelmeye devam ediyor. Microsoft’un şimdi bu anlayışı daha çok uygulamaya yansıtmak istediği bildiriliyor.

@XenoPanther tarafından sızdırılan bir bilgiye göre, Edge Canary deneme sürümünde artık web sayfaları yuvarlak bir tuval üzerinde görülüyor. Web sayfası alanının tamamı, kullanıcı arabiriminin geri kalanının (sekme şeridi, araç çubuğu ve kenar çubuğu) biraz üzerinde görünüyor. Yuvarlatılmış köşeler, tam ekran modundayken kaydırma çubuklarını ve videoları bile etkiliyor.

Microsoft’un Edge ve Windows içindeki her şeyi yuvarlama konusunda biraz takıntısı olduğu kesin. Şirket kısa bir süre önce Edge tarayıcısında yuvarlatılmış bir adres çubuğu ve sekmeler eklemişti. Ayrıca Windows 11, aynı tasarım çizgisine sahip yeniden tasarlanmış başka bir arama menü çubuğu grubu da aldı.

Microsoft Edge‘deki yuvarlatılmış web sayfalarının büyük olasılıkla şirketin sınırlı sayıda Edge Insider ile gerçekleştirdiği bir deney olduğunu belirtmekte fayda var. Bilgisayarımızdaki Edge Canary, alışılmadık kullanıcı arabirimi değişikliğini henüz almadı ve sizin sisteminizde de olmayabilir.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap