Microsoft, Kullanıcılardan Gelen Windows 11 Şikayetlerine Kayıtsız Kalmıyor
 1. Anasayfa
 2. Genel

Microsoft, Kullanıcılardan Gelen Windows 11 Şikayetlerine Kayıtsız Kalmıyor

0

Bazı kullanıcıların Windows 11 arayüzünde yaşadıkları yavaşlama sorunu, Microsoft tarafından çok yakında çözülecek gibi görünüyor. Bu, ilk büyük Windows 11 güncellemesinin beklenenden erken gelebileceğinin de sinyallerini veriyor.

 

Microsoft, birkaç gün önce Windows App SDK’nın 1.0 kararlı sürümünü yayınladı ve Windows geliştirici ekibi, Windows 11 alt dizininde bununla ilgili bir AUA (Bize Dilediğinizi Sorun) düzenlemeye karar verdi. Oturum sırasında, bazı kullanıcılar Windows 11’deki bazı arayüz performans düşüşlerinden şikayet ettiğinde, Windows geliştirici ekibi 2022’de bu tür sorunları çözmek için hızlı davranacaklarını söyledi. Bu, gelecek yılki Windows 11 22H2 özellik güncellemesinin daha hızlı bir şekilde karşımıza çıkabileceği anlamına geliyor.

 

Geliştiricilerin Windows 11 hakkındaki 2022 planı hakkında söyledikleri şu şekilde: “Performans, 2022’de bizim için bir odak alanı olacak. Bu odağın çoğu, başlangıç  performansına yönelecek. Ekranda görüntülenen arayüz öğeleri açısından da performans iyileştirmeleri olacak. UI öğelerinin çoğu zaten oldukça hızlı bir şekilde işleniyor, ancak karşılaştığınız bazı yavaşlama sorunları olup olmadığını anlamakta fayda var.

Microsoft, en azından bazı yönlerden, kullanıcı geri bildirimlerini oldukça ciddiye alıyor gibi görünüyor. Örneğin firma, geçtiğimiz günlerde yeni Whiteboard uygulamasını kaldırıp eskisi ile değiştireceğini duyurdu. Bunun nedeni, kullanıcılardan gelen şikayetlerdi.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir