Microsoft, kaydırılabilir widget’ları Windows 10’a geri getiriyor
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

Microsoft, kaydırılabilir widget’ları Windows 10’a geri getiriyor

0

Sızan yeni bilgilere göre yazılım devi Microsoft, Windows 10 işletim sistemine tam ve derinlemesine entegre edilmiş widget’ları kullanıma sunacak.

Microsoft’un Windows 10 için Edge tabanlı widget’lar üzerinde çalıştığını biliniyordu. Ancak şimdi Microsoft bunları işletim sisteminin biraz daha derinlerine yerleştirmeyi planlıyor gibi görünüyor.
Kaynak, Microsoft’un, kullanıcı ekranın kenarından kaydırdığında ön planda görüntülenebilen widget’lar geliştirdiğini WalkingCat takma adı altında sızıntı hesabına atıfta bulunarak yazıyor. Benzer bir özellik, Windows 8‘de de yer alıyordu.

Edge tarayıcısı için de çalışmalar sürüyor

Ayrıca, widget’ları görüntülemenin diğer dokunmatik olmayan yöntemleri de rapor edilmiş. Bu veriler doğrulanırsa, Microsoft’un Windows 10’da tablet moduna daha özen göstermeye başladığı sonucuna varmak mümkün olacak. Şirketin şu anda Windows 10 için Microsoft Edge tarayıcısıyla ilgili diğer widget’ları test ettiğini de belirtelim.

WalkingCat hesabı, çok sayıda güvenilir sızıntının kaynağı diyebiliriz. Bu hesap, Samsung Galaxy Buds Live kulaklıklar, Samsung Galaxy Book Flex 5G dizüstü bilgisayar ve Intel Tiger Lake mobil işlemciler hakkında ilk raporları sızdırmıştı. Ancak bu hesap asıl Microsoft ürünleriyle ilgili bilgilerde uzmanlaşmış durumda.

kaynak : https://mspoweruser.com/microsoft-is-bringing-swippable-widgets-back-to-windows/?utm_campaign=adnanguney&utm_medium=referral&utm_source=adnanguney


 

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap