Microsoft; Gmail, Google Drive ve Google Takvim’i Outlook’a Getiriyor
  1. Ana Sayfa
  2. Android

Microsoft; Gmail, Google Drive ve Google Takvim’i Outlook’a Getiriyor

0
Microsoft, yeni bir güncelleme ile Outlook’a Google uygulamaları ile entegrasyon sunuyor. Güncelleme ile beraber artık Outlook hesaplarından Gmail’e, Google Drive’a ve Google Takvim’e ulaşılabilecek.

Microsoft, Outlook üzerinde yeni çalışmalar gerçekleştiriyor. Şirket, Outlook.com’un web hizmetine Gmail, Google Drive ve Google Takvim’i entegre etmek için çalışmalara devam ediyor. Microsoft, son zamanlarda Outlook’un yeni özelliklerini bazı hesaplarda test etmeye başladı.

Bugün Twitter kullanıcısı Florian B, Outlook.com hesabına girdiğinde Gmail, Google Drive ve Google Takvim’in otomatik olarak görüntülendiğini açıkladı. Florian B, Outlook’un yeni özelliklerinin görüntüsünü Twitter’da paylaştı.

Outlook.com’un yeni hali, iOS ve Android’de kullanılan mobil versiyonuna çok benziyor. Florian B, outlook.com’da birden fazla hesapla özelliklere ulaşamadığını belirtti. Outlook’un güncellemesini kullanabilen Florian B, test sürümününde Outlook ve Gmail hesapları arasında geçişler yapılabildiğini belirtti.

Outlook.com’a yapılan yeni güncelleme ile Google Drive’daki dosyalar da Outlook’ta görülebiliyor. Bu şekilde bir entegrasyon, Drive’da bulunan belgelerin hızlı bir şekilde Gmail ya da Outlook hesabına aktarılabilmesini sağlayacak.

Ne kadar Outlook.com kullanıcısının bu şekilde Google entegrasyonu ile hesaplarını kullanabildikleri belli değil. Microsoft’un bu özelliği herkes için ne zaman yayınlayacağı da henüz belli değil. Ancak hem Outlook.com hem de Gmail servislerini kullanan insanlar için bu entegrasyon yararlı olacak gibi görünüyor. Microsoft henüz konu ile ilgili bir açıklama yapmadı.

Kaynak: https://www.theverge.com/2019/11/20/20973889/microsoft-outlook-web-gmail-google-drive-calendar-integration-support-features

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap